Bezkonkurenční Stoner, Abraham dvanáctý

Laguna Seca - Velkou cenu USA v MotoGP vyhrál Stoner, který má v průběžném vedení dvacetibodový náskok.

25.7.2011

Vítěz Casey Stoner.Foto: ČTK

Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil při své premiéře na okruhu Laguna Seca ve Velké ceně USA třídy MotoGP jedenácté místo. Desátý letošní závod královské kubatury vyhrál Australan Casey Stoner s hondou, jenž si upevnil vedení v celkovém pořadí.

V polovině srpna přijede Stoner do Brna k dalšímu dílu mistrovství světa s náskokem 20 bodů na obhájce titulu Španěla Jorgeho Lorenza s yamahou, kterého dnes porazil o 5,634 sekundy. Třetí dojel na kalifornské trati další španělský závodník Dani Pedrosa s hondou.

Abraham startoval se svou ducati po 13. místě v kvalifikaci z páté řady. Polepšil si až na desátou pozici, o kterou však v samém závěru přišel, když ho o 282 tisícin sekundy předstihl Japonec Hiroši Aojama. Brněnskému jezdci tak těsně uniklo čtvrté umístění v elitní desítce v sezoně, kam se nevešel počtvrté za sebou.

Před domácím závodem je Abraham v průběžném pořadí dvanáctý se ziskem 46 bodů. První Stoner, který si připsal páté letošní vítězství, jich má 193.

Grand Prix USA, závod MS silničních motocyklů třídy MotoGP v Laguna Seca: 1. Stoner (Austr./Honda) 43:52,145, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -5,634, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -9,467, 4. Spies (USA/Yamaha) -20,562, 5. Dovizioso (It./Honda) -20,885, 6. Rossi (It./Ducati) -30,351, …11. Abraham (ČR/Ducati) -1:09,132.

Průběžné pořadí MS (po 10 z 18 závodů):
1. Stoner 193, 2. Lorenzo 173, 3. Dovizioso 143, 4. Pedrosa 110, 5. Rossi 108, 6. Spies 98, …12. Abraham 46.

Bez elektřiny desítky hodin, stojí i některé vlaky. To je účet páteční bouřky

Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo v jižních Čechách spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život. Ještě v neděli večer zůstávaly bez elektřiny domácnosti nejen v okolí lipenské přehrady.

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

/FOTOGALERIE/ U Bantic zemřeli v neděli dva lidé. Od pátku policie registruje na Znojemsku čtyři mrtvé a šest těžce zraněných včetně čtyř dětí.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

/ROZHOVOR/ Režisér filmu Václav Marhoul, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dítě vběhlo pod auto, poté následovala rvačka dospělých

K těžké dopravní nehodě došlo v sobotu kolem 18. hodiny v části obce Filipov na Čáslavsku ve středních Čechách. Čtyřleté dítě tam vběhlo pod kola projíždějícího osobního auta. Vrtulník letecké záchranné služby ho s vážným zraněním přepravil do pražské nemocnice.