V čele průběžného pořadí zůstal Francouz Stéphane Peterhansel, i když po navigační chybě ztratil na krajana Guerlaina Chicherita přes 12 minut. V cíli v Tucumánu byl čtvrtý. Závodní komisaři po dlouhém zvažování rozhodli, že všem ostatním jezdcům přidělí Peterhanselovu ztrátu.

"Byla to má první velká chyba od začátku rallye. Jel jsem po stopách motocyklů, ale bylo to špatně," uvedl desetinásobný šampion dakarské soutěže.

Jeho zaváhání nabídlo šanci jít do čela Násiru Attíjovi, jenže Katařan stejně jako většina jezdců uvízl u zatopeného říčního brodu. "Všechno šlo hladce, jeli jsme s plynem na podlaze. Pak jsme přijeli k brodu, kde byly tři metry vody. To se nedalo přejet," uvedl předloňský vítěz rallye, jenž dál ztrácí na Peterhansela tři minuty a 14 sekund.

Zkrácenou trasu osmé etapy zvládli odjet motocyklisté, z nichž byl nejrychlejší Španěl Joan Barreda. Čtrnáctým místem dosáhl letos svého jasně nejlepšího výsledku David Pabiška, v průběžném pořadí si polepšil na 44. pozici.

Kvůli nepříznivé předpovědi pořadatelé etapu předem zrušili pro kamiony. Dnes je na Rallye Dakar volný den.

Rallye Dakar - zkrácená 8. etapa Salta - Tucumán:

Automobily: 1. Chicherit, Garcin (Fr./SMG) 1:55:06, 2. Terranova, Fiuza (Arg., Portug./BMW) -4:02, 3. Gordon, Walch (USA/Hummer) -5:17.
Průběžné pořadí: 1. Peterhansel, Cottret (Fr./Mini) 18:31:04, 2. Attíja, Cruz (Kat., Šp./Buggy) -3:14, 3. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) -44:03.