FOTO, VIDEO: Vršeckému chutnaly brambory sladce

Nürburgring - David Vršecký se posunul po závodech v německém Nürburgringu na celkovou čtvrtou příčku, Adam Lacko jeden závod vyhrál, ale jinak je šestý.

14.7.2013

David Vršecký při mistrovství Evropy tahačů na německém okruhu Nürburgring. Foto: Buggyra.com/Martin Kozák

Jen dva jezdci získali za celý závodní víkend v Nürburgringu více bodů než David Vršecký.

Roudnický trucker slavil sobotní třetí místo v hlavním závodě a v žádném ze čtyř závodů neskončil hůře, než čtvrtý! Tím se v celkovém pořadí mistrovství Evropy tahačů dostal na čtvrtou příčku před Maďara Norberta Kisse.

Souboj dvou severočeských rivalů skončil na okruhu na Nürburgringu jednoznačně pro roudnickou Buggyru a Davida Vršeckého. Současnou situaci přesně vystihl poslední závod víkendu.

Vršecký odstartoval do závodu ze třetí řady, po divokém startu byl až sedmý.

„Byl jsem rád, že jsem ve zdraví přežil. Cítil jsem se ale docela v pohodě a začal okamžitě spřádat plány ohledně dalšího postupu vpřed," uvedl dvojnásobný šampion.

„Hodně mě motivovalo, že přede mnou jeli Bösiger s Lackem, na které jsem si věřil," zmínil dva soky ze židovické stáje MKR, kteří jezdí s renaultem.

Vršecký si tak chystal odplatu za „sendvič", který na něj oba renaulty přichystaly v minulém závodě na Red Bull Ringu. Bösiger nekladl vůbec žádný odpor. Stejná situace nastala překvapivě i při nájezdu do cílové rovinky jedenáctého kola, kdy se Vršecký bez sebemenších obtíží dostal doslova čistým manévrem před Adama Lacka.

„Vzhledem k tomu, co se dělo v předchozích etapách, mám pochopitelně velkou radost. Za nejdůležitější ale považuji, že se nám díky některým změnám podařilo jako jediným snížit brutální technologickou převahu MAN."

Lacko po závodech uvedl: „Na neděli jsme zkoušeli nové nastavení, ale pro druhý závod jsme neměli čas vrátit ho zpátky. Nebylo to nejlepší, měli jsme horší grip."

Nakonec tak dojel Vršecký čtvrtý." Po takovém závodě chutná i brambora docela sladce," řekl Vršecký se smíchem. Za celý víkend si vyzávodil 36 bodů, nejvíce do této bilance získal hned v sobotním hlavním závodě, kdy skončil třetí.

David Vršecký při mistrovství Evropy tahačů na německém okruhu Nürburgring. Zatímco v posledních závodech Vršecký starty víceméně protrpěl, na Nürburgringu odstartoval skvěle. Vedle něj jedoucí Markus Östreich tentokrát neměl šanci. Přesto byl v souboji o poslední místo na stupních vítězů za nepolapitelnými Hahnem s Albacetem favorizován německý jezdec.

O to více překvapila lehkost, se kterou si Vršecký poradil s třetím mužem průběžného pořadí. „Auto asi fungovalo dobře a pilot to nekazil," smál se v cíli třetí Vršecký, který tak ukončil dva závody trvající sérii bez pohárové bedny.

„Musím přiznat, že jsem čekal těžší souboj. Markus se ale ke mně prakticky celý závod nepřiblížil na dostřel. "

Adam Lacko získal za závodní víkend o 11 bodů méně než Vršecký a je v průběžném pořadí šestý. Přesto si v sobotu připsal dílčí úspěch, když vyhrál závod s handicapem.

„Vyjet si na Nürburgringu pěkné první místo rozhodně moc potěší. Vždyť je to jeden z největších závodů celé sezóny a stát na prvním místě tam, kde před týdnem stáli piloti formule 1, je hodně příjemný pocit. Ovšem celkově z víkendu být nadšeni jako tým zrovna nemůžeme," uzavřel  Adam Lacko.

Svojí chvilku slávy si zažil i jablonecký pilot Frankie Vojtíšek, který si vyjel v Nürburgringu zatím nejvíce bodů za celou sezonu, přestože polovinu závodů v německu nedokončil.

V hlavním nedělním závodě skončil osmý (za ty získal tři body) a do závodu s handicapem startoval tedy z první pozice! Jako lídr závodu odkroužil prvních pět kol! Pak ho předjel Maďar Norbert Kiss a Vojtíšek nakonec v šestém kole dojel do boxů a závod nedokončil.

Celkově je jablonecký matador se svým MANem patnáctý a má sedm bodů.

David Vršecký při mistrovství Evropy tahačů na německém okruhu Nürburgring.

Mistrovství Evropy tahačů - Nürburgring

SOBOTA:
Hlavní závod: 1. Hahn (Něm./MAN), 2. Albacete (Šp./MAN) -0,970, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -10,820, …8. Lacko (ČR/Renault) -33,066, 11. Vojtíšek (ČR/MAN) -50,306.
Závod s handicapem: 1. Lacko, 2. Albacete -7,334, 3. Östreich (Něm./MAN) -17,337, 4. Vršecký -19,863, …Vojtíšek nedokončil.

NEDĚLE:
Hlavní závod: 1. Albacete, 2. Hahn -0,446, 3. Kiss (Maď./MAN) -4,478, 4. Vršecký -5,761, …6. Lacko -15,143, 8. Vojtíšek -30,336.
Závod s handicapem: 1. Kiss, 2. Östreich -4,136, 3. Hahn -5,557, 4. Vršecký -6,919, 5. Lacko -10,463, …Vojtíšek nedokončil.

POŘADÍ ME TAHAČŮ: 1. Albacete 210 b., 2. Hahn 198, 3. Östreich 166, 4. Vršecký 152,6. Lacko 116, 15. Vojtíšek 7.

Autor: Vladimír Mayer

14.7.2013 VSTUP DO DISKUSE

Michal Mazánek: Druhou fázi policejní reformy jsme s žalobci probrali

Praha /ROZHOVOR/ – Letní policejní reorganizace málem způsobila pád vlády. Nepřipravená, zmatená a účelová, tvrdil o ní vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Promyšlená, nutná a efektivní, kontroval ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).