Šok zažil navrátilec do elitní kategorie MotoGP Sete Gibernau. Jeho tým po pouhých osmi Grand Prix skončil.

„Jsem tímto rozhodnutím překvapený. Každý v týmu bojoval o to, abychom se posunuli dopředu,“ řekl 36letý závodník, který byl v letech 2003 a 2004 v mistrovství světa druhý za Valentinem Rossim.

Španělská stáj Grupo Francisco Hernando se letos speciálně kvůli Gibernauovi přesunula z třídy do 125 ccm do elitní kategorie, kde měla k dispozici privátní motocykl Ducati.

Gibernau po sezoně 2006 přestal dočasně závodit kvůli zdravotním problémům, letos se ale rozhodl pro návrat.

Náhlý konec vedení týmu zdůvodňuje finančními problémy způsobenými současným ekonomickým klimatem. Grupo Francisco Hernando, hlavní sponzor, je mamutí stavební holding, kterému ale vzhledem k celosvětové recesi ubývají zakázky.

„Je to škoda, protože jsme byli blízko k tomu dostávat se na místa, na která jsme před sezonou mířili,“ uvedl Gibernau, který je momentálně na 17. místě šampionátu. O jeho dalším závodnickém osudu se má rozhodnout v nejbližších dnech.

Na startu víkendové Grand Prix Německa třídy MotoGP tak bude pouze 17 závodníků, už před minulým závodem v USA skončil Japonec Juki Takahaši, jehož kvůli nedostatku peněz nahradil Gábor Talmacsi z Maďarska.