Hanika pojede Moto3 v Brně díky divoké kartě: Jsem rád, že to vyšlo právě doma

Brno - Karel Hanika se díky divoké kartě zúčastní motocyklové Velké ceny České republiky na Masarykově okruhu v Brně. Startovat bude ve třídě Moto3, ve které do letošního června pravidelně nastupoval, než pro něj kvůli slabým výsledkům působení v mistrovství světa skončilo. V Brně se pojede přesně za měsíc 21. srpna, dvacetiletý Hanika se představí na stroji KTM v barvách svého současného německého týmu Freudenberg.

21.7.2016

Motocyklista Karel Hanika.Foto: Deník/Attila Racek

"Chtěl jsem se ještě v této sezoně vrátit na divokou kartu do některého závodu mistrovství světa. Jsem rád, že se to podařilo do Brna. O tento start jsem hodně usiloval," řekl Hanika, který ve startovním poli Moto3 doplní úspěšnějšího českého reprezentanta Jakuba Kornfeila.

Hanika po odchodu z MS absolvoval v novém působišti zatím pouze jediný závod juniorského světového šampionátu CEV ve španělském Albacete, kde skončil pátý. Seriál bude pokračovat až 28. srpna v Portugalsku. Do závodního víkendu v Brně tak Hanika zasáhne po sedmitýdenní soutěžní přestávce.

"Uvažuji o nějakém testu na rozjetí, potřebuji se dostat do tempa. Tvrdě trénuji v posilovně, na kole, běhám. Teď mě z tréninku na chvíli vyřadila nemoc," uvedl Hanika.

Na Masarykově okruhu se mu dařilo v závodech seriálu Red Bull Rookies Cup, které v letech 2012 a 2013 vyhrál. V MS startoval letos třetím rokem a jeho maximem bylo loňské sedmé místo v Argentině, v této sezoně v žádném ze sedmi závodů nebodoval. V české Grand Prix dojel v roce 2014 patnáctý a loni po pádu obsadil s velkým časovým odstupem až 26. místo.

21.7.2016 VSTUP DO DISKUSE

Na sídliště lanovkou? Brnu se komplikuje stavba tramvajové tratě

Brno /INFOGRAFIKA/- Dopravu na sídliště Kamechy může v budoucnu obstarat lanová dráha. Lanovky v Brně už vedení města ale několikrát navrhlo a zatím nikdy nedokončilo.