Hanikovi se opět vydařila kvalifikace, i v Německu si vyjel první řadu

Sachsenring - Motocyklový závodník Karel Hanika podruhé za sebou odstartuje do závodu mistrovství světa ve třídě Moto3 ze třetího místa. V kvalifikaci Velké ceny Německa tak zopakoval umístění z nizozemského Assenu. Druhý český jezdec Jakub Kornfeil byl osmnáctý.

11.7.2015 AKTUALIZOVÁNO 11.7.2015

Karel Hanika.Foto: ČTK/EFE/ROMAN RIOS

Hanika se na Sachsenringu dostal těsně pod hranici minuty a 27 sekund a časem 1:26,941 se dlouho držel na druhé příčce, která by byla jeho novým kvalifikačním maximem. V závěrečném kole ho ale o pouhé dvě tisíciny vteřiny předstihl Ital Enea Bastianini. Kvalifikaci vyhrál lídr šampionátu Brit Danny Kent, za nímž Hanika zaostal o více než půl sekundy.

"Bojovat s Kennym nebylo snadné, zajel fantastický čas. Snažili jsme se zajet dobře na ojetých pneumatikách, což je důležité pro závod. S novými gumami jsem zajel pár dobrých kol, ale na trati bylo plno, a když jsem se snažil zrychlit a přiblížit se nejrychlejšímu času, měl jsem menší pád," uvedl Hanika, kterému patří v průběžném pořadí MS čtrnáctá příčka.

S výsledkem kvalifikace byl ale spokojený. "Jsme v první řadě, máme dobré nastavení a motorka funguje. To je dobrá výchozí pozice," konstatoval devatenáctiletý český jezdec.

V Assenu svou výhodnou startovní pozici neuhájil a hned po startu se propadl na šesté místo. Nakonec dojel osmý.

V MotoGP zabrali první řadu na startu Španělé v čele s dvojnásobným mistrem světa Marcem Márquezem. Druhého Daniho Pedrosu a třetího Jorgeho Lorenza dělila jen tisícina sekundy. Lídr šampionátu Ital Valentino Rossi bude útočit z druhé řady, v kvalifikaci skončil šestý.

Márquez si vyjel pole position na Sachsenringu pošesté za sebou, z toho pětkrát pak závod vyhrál. "Zkusíme to pošesté. Hlavní je, že si na motorce věřím," uvedl.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa, závod mistrovství světa silničních motocyklů na Sachsenringu:

Moto 3: 1. Kent (Brit./Honda) 1:26,420, 2. Bastianini (It./Honda) -0,519, 3. Hanika -0,521, …18. Kornfeil (oba ČR/KTM) -1,294.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 1:24,044, 2. Simeon (Belg./Kalex) -0,089, 3. Morbidelli (It./Kalex) -0,247.

MotoGP: 1. Márquez 1:20,336, 2. Pedrosa (oba Šp./Honda) -0,292, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,293.

11.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
Lidé se přicházeli rozloučit se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem 23. března do katedrály sv. Víta v Praze.
6 15

Sadiq Khan
7 10

Londýn se nikdy nenechá zastrašit terorem, řekl starosta Khan

Babiš přeplněnou aulu zaujal, ale vysloužil si i dotazy 'na tělo'

„Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům Univerzity Hradec Králové ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který odpoledne předstoupil před zaplněnu aulu s přednáškou o zahraniční politice.

Šéf strážníků v Praze 1 byl obviněn ze zneužití pravomoci. Prý sebral telefon

Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Uvedla to ve čtvrtek televize Prima na základě vyjádření mluvčího pražské státní policie Tomáše Hulana. Stejskal údajně při kontrole auta, které asi neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon.

Úkoly pro ministra Havlíčka: zlevnit volání a řešit OKD

Na místo odvolaného Jana Mládka navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jiřího Havlíčka (40). Dosud byl na ministerstvu náměstkem. Teď záleží na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda jej jmenuje. Sobotka předpokládá, že se Zeman s Havlíčkem nejprve sejde. Jmenování poté očekává během několika dní.