Abraham dojel v Aragonii devátý, Kornfeil bodoval 11. místem

Alcaňiz – Motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil ve Velké ceně Aragonie v královské kategorii MotoGP deváté místo. Jakub Kornfeil v Moto3 dojel jedenáctý a podeváté za sebou v mistrovství světa bodoval, druhý český účastník v nejslabší kubatuře Miroslav Popov závod nedokončil.

30.9.2012

Český jezdec v třídě Moto3 Jakub Kornfeil.Foto: ČTK/Šefr Igor

Pro Abrahama znamená deváté místo v Aragonii úspěšný návrat na okruh, na němž si začátkem června po pádu při testování vážně poranil ruku a musel vynechat čtyři závody mistrovství světa. Se svou ducati startoval z páté řady a v konečném pořadí si polepšil oproti čtrnáctému času ze sobotní kvalifikace.

Pro vítězství si den po 27. narozeninách dojel domácí Dani Pedrosa s hondou a udržel se v boji o mistrovský titul. Náskok lídra Jorge Lorenza s yamahou, jenž dnes obsadil druhé místo, stáhnul čtyři závody před koncem sezony na 33 bodů. Třetí skončil Ital Andrea Dovizioso. Abraham na Pedrosu ztratil 57 sekund a celkově je čtrnáctý.

„Mám ze závodu dobrý pocit, docela jsem si zazávodil a nakonec z toho je i slušný výsledek. Trochu mě štve, že jsem se nedokázal udržet Valentina Rossiho, který nás zezadu dojížděl po chybě na začátku závodu. Prostě jel rychleji a držet se ho dalo jen za cenu velkého rizika. Nejdřív jsem to zkusil, ale v jedné zatáčce jsem šel pozdě na brzdy a vyjel jsem mimo trať, naštěstí tam byl asfalt, takže jsem se vrátil za De Punieta s Espargarem a potom je znovu předjížděl," uvedl Abraham v tiskové zprávě.

Závod Moto3 vyhrál podruhé v sezoně Španěl Luis Salom a posunul se na druhé místo průběžného pořadí. Cílem projel o 155 tisícin před Němcem Sandro Cortesem, jenž udělal další krok k titulu. Na kontě má 245 bodů a vede seriál již o 51 bodů.

Kornfeil, jenž po 17. místě v kvalifikaci startoval ze šesté řady, figuruje na průběžné patnácté příčce se ziskem 58 bodů. „Měl jsem velice dobrý start, jednu řadu jsem přeletěl ještě na startovní a cílové rovince. Další řadu pak v průjezdu prvním sektorem. Dostal jsem se až na dvanácté místo, které jsem ale bohužel taky ztratil. Místo toho, abych se posunul ještě dopředu, byl jsem odsunut daleko zpátky," řekl k úvodu závodu. Nakonec byl s opětovným posunem těsně za elitní desítku spokojen. „Za to vydřené jedenácté místo můžeme být šťastní."

Popov, který startoval z posledního místa, závod nedokončil stejně jako v Brně, kde poprvé naskočil do letošní sezony jako náhradník v týmu Mahindra. Cíl viděl jen v Grand Prix San Marina, kde dojel devatenáctý.

Také v třídě Moto2 se z vítězství radoval domácí jezdec. Na třetí triumf v sezoně dosáhl Pol Espargaró, jenž porazil krajana Marka Márqueze, který ale stále vede pořadí šampionátu o 48 bodů.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Salom (Šp./Kalex KTM) 40:56,391, 2. Cortese (Něm./KTM) –0,155, 3. Folger (Něm./Kalex KTM) –0,362, 4. Kent (Brit./KTM) –1,115, 5. Vázquez (Šp./FTR Honda) –1,160, 6. Rins (Šp./Suter Honda) –1,765, …11. Kornfeil (ČR/FTR Honda) –2,845, Popov (ČR/Mahindra) nedokončil.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Cortese 245 b., 2. Salom 194, 3. Viňales (Šp./FTR Honda) 179, 4. Fenati (It./FTR Honda) 120, 5. Rins 106, 6. Kent 83, …15. Kornfeil 58.

Moto2: 1. P. Espargaró (Šp./Kalex) 40:25,260, 2. Márquez (Šp./Suter) –1,447, 3. Redding (Brit./Kalex) –1,743, 4. Iannone (It./Speed up) –1,825, 5. Smith (Brit./Tech 3) –2,193, 6. Zarco (Fr./Motobi) –2,999.

Průběžné pořadí MS (po 13 ze 17 závodů): 1. Márquez 258, 2. P. Espargaró 210, 3. Iannone 178, 4. Lüthi (Švýc./Suter) 166, 5. Redding 131, 6. Kallio (Fin./Kalex) 110.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:10,444, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) –6,472, 3. Dovizioso (It./Yamaha) –11,047, 4. Crutchlow (Brit./Yamaha) –11,184, 5. Spies (USA/Yamaha) –13,786, 6. Bautista (Šp./Honda) –28,166, …9. Abraham (ČR/Ducati) –57,417.

Průběžné pořadí MS (po 14 z 18 závodů): 1. Lorenzo 290, 2. Pedrosa 257, 3. Stoner (Austr./Honda) 186, 4. Dovizioso 179, 5. Crutchlow 135, 6. Rossi (It./Ducati) 128, …14. Abraham 32.

30.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Náměstí Svobody v Brně ovládli jezdci na koních. Zahájili policejní mistrovství v jezdectví.
13

OBRAZEM: Defilé policistů na koních. V Brně zahájili mistrovství

Návrh, aby švýcarští vegani nemuseli do armády, vláda neschválila.

Bojovat budete, vzkázala švýcarská vláda veganům

Příběhy falešných obětí z Manchesteru. Naletěl i slavný deník Daily Mail

Každá událost přináší nejen opravdové hrdiny a oběti. Už od nepaměti se rodí nepraví hrdinové, vítězové a poražení. Titanic měl své nepravé přeživší i nepřeživší. Sociální sítě umožňují lhářům ucházet se o pozornost. Také výbuch sebevražedného atentátníka v Manchesteru už zrodil na internetu neexistující oběti.