"Jsem strašně rád, že se loučím dobrým výsledkem. Je to trochu emotivní, byly to skvělé dva roky," řekl Kornfeil na týmovém webu. "Motorka je teď moc dobrá, je tak celkem těžké tenhle tým opustit," dodal.

Nejlepší Kornfeilova umístění:2. místo (2x): 2015 - GP Velké Británie, 2016 - GP Malajsie.
3. místo (1x): 2015 - GP Valencie.

Druhý Čech v závodě Karel Hanika nevyužil divokou kartu k premiérovému bodovému zisku v sezoně a po startu z 13. místa dojel na 22. pozici. Posedmé v sezoně zvítězil již jistý mistr světa Brad Binder z Jihoafrické republiky, přestože se v úvodu závodu patrně kvůli technickému problému propadl až do třetí desítky pořadí. Šampionát vyhrál s náskokem 142 bodů před Italem Eneou Bastianinim.

Třiadvacetiletý Kornfeil po nadějných trénincích startoval až z osmé řady, protože ve velmi vyrovnané kvalifikaci mu sedmidesetinový odstup na lídra stačil jen na 24. místo. Skvěle ale zvládl první polovinu závodu, propracoval se postupně až do vedoucí pětičlenné skupiny a mohl pomýšlet i na zopakování loňského třetího místa. Tempo lídrů ale neudržel, lehce se propadl a v závěru získal sedmou pozici po souboji s Němcem Philippem Öttlem.

"Dojet z 24. místa na sedmé je skvělé. Užil jsem si to a jsem šťastný. Kdyby mi někdo takový výsledek předpověděl, nevěřil bych," uvedl Kornfeil. "Často jsem byl nejrychlejším jezdcem na trati a bylo moc fajn, jak jsem ostatní předjížděl. Měl jsem skvělou motorku, ta mi to umožnila," pochválil mechaniky.

Lepší výsledek mu znemožnil horšící se stav pneumatik. "Odcházely, protože jsem s nimi na začátku zacházel agresivně. Posledních osm devět kol bylo těžkých, navíc jsem dostal penalizaci a musel pustit před sebe jednoho soupeře, ale pak jsem ho zase předjel," doplnil Kornfeil. V 18. závodě sezony podeváté vybojoval umístění v Top Ten. Nejlépe si vedl v minulé Velké ceně Malajsie, kde skončil druhý.

Lorenzo vyšperkoval jubilejní start triumfem

V královské MotoGP se domácí exmistr světa Jorge Lorenzo v jubilejním 250. startu v MS v kariéře rozloučil triumfem se značkou Yamaha. V nejsledovanější třídě vybojoval pro japonského výrobce 44. vítězství, v příští sezoně se o další bude pokoušet jako jezdec Ducati.

Druhý ve Valencii skončil jeho nástupce na světovém trůnu a krajan Marc Márquez. Vicemistr světa Valentino Rossi dojel ve finále sezony čtvrtý za jiným Italem Andreou Iannonem. Lorenzo skončil celkově třetí.

V Moto2 korunoval mistrovskou sezonu sedmým letošním vítězstvím Francouz Johann Zarco.

Velká cena Valencie, závěrečný závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. B. Binder (JAR/KTM) 40:13,777, 2. Mir (Šp./KTM) -0,056, 3. Migno (It./KTM) -0,081, 4. Bastianini -0,147, 5. Di Giannantonio (oba It./Honda) -0,713, 6. Guevara (Šp./KTM) -0,899, 7. Kornfeil (ČR/Honda) -2,683, …22. Hanika (ČR/KTM) -18,976.
Konečné pořadí MS (po 18 závodech): 1. B. Binder 319 b., 2. Bastianini 177, 3. Navarro (Šp./Honda) 150, 4. Bagnaia (It./Mahindra) 145, 5. Mir 144, 6. Di Giannantonio 134, 7. Bulega (It./KTM) 129, 8. Kornfeil 112.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 43:17,626, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -3,281, 3. Morbidelli (It./Kalex) -4,981, 4. Lowes (Brit./Kalex) -5,636, 5. Rins (Šp./Kalex) -5,850, 6. Nakagami (Jap./Kalex) -11,605.
Konečné pořadí MS (po 18 závodech): 1. Zarco 276, 2. Lüthi 234, 3. Rins 214, 4. Morbidelli 213, 5. Lowes 175, 6. Nakagami 169.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 45:54,228, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -1,185, 3. Iannone (It./Ducati) -6,603, 4. Rossi (It./Yamaha) -7,668, 5. M. Viňales (Šp./Suzuki) -10,610, 6. P. Espargaró (Šp./Yamaha) -18,378.
Konečné pořadí MS (po 18 závodech): 1. M. Márquez 298, 2. Rossi 249, 3. Lorenzo 233, 4. M. Viňales 202, 5. Dovizioso (It./Ducati) 171, 6. Pedrosa (Šp./Honda) 155.