Král dojel v Monte Carlu na skvělém šestém místě

Monte Carlo - Český pilot v sérii GP2 dosáhl na své životní maximum, do celkové klasifikace vybjoval tři body.

27.5.2011

Josef Král, královéhradecký jezdec GP2.Foto: Archiv

Šesté místo vybojoval český jezdec Josef Král v závodu formulového seriálu GP2 v Monte Carlu a ziskem tří bodů dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně. Na městském okruhu v monackém knížectví vyhrál Ital Davide Valsecchi, za kterým Král zaostal o více než 14 sekund.

Král si ve čtvrteční kvalifikaci vyjel šestou příčku, ale nakonec startoval z páté pozice. Pomohla mu k tomu penalizace dosavadního lídra šampionátu a vítěze kvalifikace Nizozemce Gieda van der Gardeho, jež se musel posunout za zavinění kolize s Britem Oliverem Turveyem na šesté místo na startu.

Pole position a s ní spojené dva body díky tomu poprvé v sezoně získal britský jezdec Sam Bird a posunul se do čela průběžného pořadí, i když závod nedokončil. Podobně totiž dnes dopadl i dosud vedoucí Van der Garde.

Královi patří v celkovém pořadí 13. pozice. Vylepšit ji může v sobotním sprintu, do kterého vyrazí ze druhé řady. Právě ve sprintu získal jediný bod z předchozích čtyř startů za šesté místo v Istanbulu.

Třetí podnik formulového seriálu GP2 v Monaku
Hlavní závod: 1. Valsecchi (It./AirAsia) 1:00:23,957, 2. Parente (Portug./Racing Engineering) -1,471, 3. Filippi (It./Super Nova) -2,199, …6. Král (ČR/Arden) -14,467.
Průběžné pořadí: 1. Bird (Brit./iSport) 23, 2. Van der Garde (Niz./Barwa Addax) 21, 3. Valsecchi 19, …13. Král 4.

27.5.2011

Pobyty pro astmatiky. Podle kontroly pojišťovna chybovala

Sadiq Khan
7 10

Londýn se nikdy nenechá zastrašit terorem, řekl starosta Khan

Babiš přeplněnou aulu zaujal, ale vysloužil si i dotazy 'na tělo'

„Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům Univerzity Hradec Králové ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který odpoledne předstoupil před zaplněnu aulu s přednáškou o zahraniční politice.

Jak to vidí Antonio Tajani: Zůstaňme spolu

Právě oslavujeme 60 nejlepších let v historii svobodné Evropy. Zítra si připomeneme výročí podpisu Římských smluv, které jsou jedním ze základů evropské integrace.

Úkoly pro ministra Havlíčka: zlevnit volání a řešit OKD

Na místo odvolaného Jana Mládka navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jiřího Havlíčka (40). Dosud byl na ministerstvu náměstkem. Teď záleží na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda jej jmenuje. Sobotka předpokládá, že se Zeman s Havlíčkem nejprve sejde. Jmenování poté očekává během několika dní.