Plzeňský jezdec Václav Pech na voze Mitsubishi Lancer EVO IX vede po prvním dnu Valašskou rally, první podnik sedmidílného seriálu mezinárodního Mediasport mistrovství České republiky v rallye. Po prvních šesti rychlostních zkouškách má na druhého v pořadí Pavla Valouška náskok 1,2 vteřiny.

První páteční etapa (šest RZ) Valašské rally byla ve znamení obrovské bitvy trojice titánů – Pech, Kresta a Valoušek. Za nimi se hned od začátku začala dělat mezera, která se postupně navyšovala. Hned čtyři testy vyhrála posádka Pech – Uhel, po jedné zkoušce vyhráli Kresta a Valoušek.

Skvěle si vedl mezi zkušeným vlky a mistry svého řemesla i teprve 19letý Miroslav Jakeš z Velkých Karlovic, jenž se držel těsně za vedoucí trojicí a po čtyřech testech byl na parádním 7. místě. V 5. RZ však havaroval a soutěž pro něj skončila.

V sobotu začíná druhá etapa v 9 hodin, na programu je opět šest rychlostních zkoušek a vítězná posádka projede cílovou rampou na náměstí ve Valašském Meziříčí v 17.18 hodin.

Pořadí po 1. dnu Valašské rally: 1. Pech,Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX)34:06 minut, 2. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia S2000) – 1,2 vteřin, 3. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) – 8,7, 4. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta S2000) – 38,5, 5. Orsák, Vajík (Mitsubish Lancer EVO IX) – 1:14 mínut.