Po těžké nehodě titul, Pilát je mistrem Evropy. Závěr seriálu patřil Podmolovi

Hamburk - Český jezdec Petr Pilát se necelé tři měsíce po těžkém zranění stal mistrem Evropy ve freestyle motokrosu. V závěrečných dvou závodech v Hamburku dvěma pátými místy udržel vedení v celkové klasifikaci.

14.6.2015

Český freestylista Petr Pilát.Foto: DENÍK/V. Šamánek

Závěrečný závod vyhrál další Čech Libor Podmol, který po třech startech v sedmidílném šampionátu vybojoval celkové 11. místo, hned za ním skončil jeho mladší bratr Filip.

Čtyřiadvacetiletý Pilát v této sezoně vyhrál závod v Linci a v dalších třech vybojoval jedno druhé a dvě třetí místa. V polovině března měl ale v tréninku na mistrovství světa pád, při kterém utrpěl těžký otřes mozku a zranění břicha a hrudníku. Přišel o závod v Mnichově, na start se vrátil nyní v Hamburku.

"Ani jsem to nečekal. Jel jsem si to hlavně užít. Jednalo se o první závod po zranění, nevěděl jsem, jak to skončí. Na motorce jsem neseděl dva měsíce," uvedl Pilát v tiskové zprávě. Šampionát vyhrál před sedmnáctiletým Němcem Lucem Ackermannem a Bricem Izzem z Francie.