Český motocyklový závodník Jakub Smrž proměnil čtvrté místo na startovním roštu Velké ceny Austrálie superbiků v deváté a sedmé místo.

Jezdec sedlající Ducati opět potvrdil, že starty nejsou jeho silnou stránkou. V obou jízdách se propadl o několik míst hned v prvním kole.

Ale pak už držel se soupeři kontakt a závěru té druhé v posledních sedmi kolech postoupil o dvě místa kupředu.

Naopak excelentními starty soupeře udivoval nováček v továrním týmu Ducati, Norijuki Haga. Zkušený Japonec první závod vyhrál a v dalším byl druhý až ze čtvrté řady.

Hagovým jediným přemožitelem se stal talentovaný Američan Ben Spies, který převzal jeho místo v tovární stáji Yamaha.

Zatímco MotoGP trápí odliv týmů, na start úvodního závodu superbiků se postavily dvě nové značky. Jak BMW, tak Aprilia si v premiéře dojely pro body.

V poli MS supersportů, které tvoří doprovodný program šampionátu, se zase objevila legendární britská značka Triumph.

V jejím sedle byl i Matěj Smrž, mladší bratr Jakuba. Ten skončil těsně za body, šestnáctý. Patrik Vostárek s Hondou byl klasifikován o dvě příčky za ním.

Příští závod světového šampionátu se jede 14. března v katarském Losailu.

1. jízda: 1. Haga (Jap./Ducati) 34:22,631, 2. Neukirchner (Něm.) –0,032, 3. Kagajama (Jap./oba Suzuki) –5,347, 4. Fabrizio (It./Ducati) –6,587, 5. Rea –8,491, 6. Haslam (oba Brit./Honda) –8,523, … 9. J. Smrž (ČR/Ducati) –11,721.

2. jízda: 1. Spies (USA/Yamaha) 34:20,457, 2. Haga –1,286, 3. Haslam –4,213, 4. Laconi (It./Ducati) –4,490, 5. Fabrizio –6,045, 6. Neukirchner –9,947,… 7. J. Smrž –10,174.