Smrž nejprve upadl, pak dojel devátý

Assen - Český motocyklista si v Nizozemsku připsal dalších sedm bodů do celkového hodnocení.

17.4.2011

Motocyklový závodník Jakub Smrž.Foto: Deník/Attila Racek

Motocyklový jezdec Jakub Smrž prožil v nizozemském Assenu nejméně vydařený víkend v letošním mistrovství světa superbiků. První jízdu po pádu nedokončil, ve druhé získal sedm bodů za deváté místo. V průběžném pořadí seriálu klesl po třetím závodu sezony na sedmou příčku.

Vedení v šampionátu si upevnil Španěl Carlos Checa, který skončil v první jízdě třetí a druhou vyhrál. V čele má náskok 43 bodů na Itala Maxe Biaggiho.
Smržovi se nepovedlo navázat na životní výsledek z Donington Parku, kde před třemi týdny vybojoval v první jízdě druhé místo. V Assenu, kde předloni poprvé v kariéře vystoupil v seriálu superbiků na stupně vítězů, sice skončil druhý v sobotní kvalifikaci, ale po startu se dnes začal propadat dozadu.

Ve třetím kole před Smržem havaroval Brit Leon Haslam a osmadvacetiletý český jezdec musel mimo trať. Vrátil se na 15. místě a snažil se posouvat dopředu, ale když se dostal na osmou pozici, upadl.

Také ve druhé jízdě se Smrž prokousával ze zadních míst. Do první desítky se dostal díky pádu Itala Marka Melandriho, který byl před Assenem druhý v průběžném pořadí MS, v posledním kole ještě Smrž předjel Francouze Sylvaina Guintoliho a zaostal jen o 49 tisícin sekundy za osmým Japoncem Norijukim Hagou.

Třetí závod MS superbiků v Assenu (Nizozemsko)

1. závod: 1. Rea (Brit./Honda) 35:46,486, 2. Biaggi (It./Aprilia) -0,739, 3. Checa (Šp./Ducati) -3,572, …Smrž (ČR/Ducati) nedojel.
2. závod: 1. Checa 35:38,693, 2. Biaggi -0,524, 3. Rea -3,584, …9. Smrž -18,378.
Průběžné pořadí MS (po 3 z 13 závodů): 1. Checa 132, 2. Biaggi 898, 3. Melandri (It./Yamaha) 85, …7. Smrž 49.

Supersport: 1. Davies (Brit./Yamaha) 26:37,029, …Ježek (ČR/Honda) nedojel.
Průběžné pořadí (po 3 z 13 závodů): 1. Scassa 50, …18. Ježek 7.