Tovární pilot Škody Motorsport vyhrál na jihu Čech potřetí v řadě a počtvrté v kariéře. Ovládl tak i třetí závod mistrovství České republiky a s náskokem vede průběžnou klasifikaci šampionátu.

Kopecký byl na jihočeských tratích zcela suverénní. Úvodní supererzetu na českobudějovickém výstavišti sice vyhrál Jan Dohnal a pozdější vítěz byl druhý. Všech dalších patnáct rychlostních testů ale vyhrál a druhého Václava Pecha s Fordem Fiesta R5 porazil o 1:42 minuty. Třetí byl s odstupem dalších 40 sekund Miroslav Jakeš.

Výsledky: 1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:33:09,3, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:42,4, 3. Jakeš, Ehlová (Ford Fiesta R5) -2:21,4, 4. J. Černý, Černohorský (Škoda Fabia R5) -2:42,6, 5. Štajf, Rajnoha (Škoda Fabia R5) -3:14,4, 6. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -3:23,1, 7. J. Szeja, M. Szeja (Ford Fiesta R5) -3:28,3, 8. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -4:12,7