V GP bodovali Abraham, Kornfeil a poprvé i Popov

Misamo /AKTUALIZOVÁNO/ - Motocyklista Karel Abraham skončil na 12. místě. Stejný výsledek zaznamenal i Kornfeil, Popov dojel hned za ním.

4.9.2011

Karel Abraham při Velké ceně České republiky.Foto: Deník/Martin Divíšek

Ve Velké ceně San Marina bodovali oba čeští motocyklisté v kubatuře do 125 ccm. Jakub Kornfeil skončil na 12. místě. Miroslav Popov, který startoval díky divoké kartě, dojel hned za ním a v šampionátu získal body poprvé v kariéře. Karel Abraham v královské třídě MotoGP obsadil 12. místo a po dvou nedokončených závodech rovněž bodoval.

Potřetí v sezoně vyhrál závod MotoGP obhájce titulu Španěl Jorge Lorenzo, na kterého český jezdec ztratil 40,5 vteřiny. Druhý dojel další Španěl Dani Pedrosa, třetí byl vítěz kvalifikace a tří předchozích Grand Prix Australan Casey Stoner.

"Nebyl to špatný závod, ale mrzí mě, že mi ujel Hector Barberá, který skončil devátý," uvedl v tiskové zprávě Abraham, který se po startu z 12. místa propadl až na poslední sedmnáctou příčku. Ještě v prvním kole se ale dokázal posunout vpřed. "Předjel jsem několik jezdců, ale potom jsem málem spadl a zase ztratil. Takže jsem musel předjíždět znovu," dodal.

Popov při třetím startu bodoval

Ve stopětadvacítkách ve dvanáctém závodu sezony vybojoval sedmé vítězství Nicolás Terol, který v dramatickém dojezdu porazil o 22 tisícin sekundy Francouze Johanna Zarka. Španělský jezdec díky triumfu zvýšil své vedení v šampionátu právě před Zarkem na 31 bodů.

Osmnáctiletý Kornfeil dojel do cíle se ztrátou přes 31 sekund na Terola. Šestnáctiletý Popov, který po vydařené kvalifikaci startoval z šesté pozice, byl o sekundu pomalejší než jeho krajan.

První body si Popov připsal při třetím startu v šampionátu. Premiéru si odbyl letos na jiné italské trati v Mugellu, kde obsadil 19. místo. Ve Velké ceně v Brně byl o dvě příčky lepší.

"Jsem hrozně šťastný. Pro mě je to sen, který se stal skutečností," uvedl Popov v tiskové zprávě. "Jako vždy se mi nepodařilo dobře odstartovat, věděl jsem ale, že udržím dobré tempo. Mohl jsem tak zlepšit svou pozici a bojovat o desáté místo. Bohužel dvě kola před cílem jsem viděl Moncaya jet trochu stranou, takže jsem přejel na vnitřek, a když jsem pak otočil plynem, málem jsem spadl," dodal český jezdec.

Ve třídě Moto2 potvrdil španělskou dominanci vítězstvím Marc Márquez. Druhý dojel lídr průběžného pořadí Stefan Bradl z Německa.

GP San Marina, závod MS silničních motocyklů v Misanu:

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 40:02,164, 2. Zarco (Fr./Derbi) -0,022, 3. Vázquez (Šp./Derbi) -4,932, 4. Cortese (Něm./Aprilia) -9,322, 5. Faubel (Šp./Aprilia) -9,964, 6. Kent (Brit./Aprilia) 12,100, …12. Kornfeil -31,552, 13. Popov (oba ČR/Aprilia) -32,637.

Průběžné pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Terol 216 b., 2. Zarco 185, 3. Viňales (Šp./Aprilia) 161, 4. Cortese 160, 5. Folger (Něm./Aprilia) 124, 6. Faubel 123, …11. Kornfeil 53, 27. Popov 3.

Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 43:08,197, 2. Bradl (Něm./Kalex) -0,619, 3. Iannone (It./Suter) -0,713, 4. De Angelis (San Marino/Motobi) -1,634, 5. Redding (Brit./Suter) -3,275, 6. Smith (Brit./Tech 3) -3,436.

Průběžné pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Bradl 213, 2. Márquez 190, 3. Iannone 112, 4. De Angelis 109, 5. Smith 102, 6. Corsi (It./FTR) 99.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 44:11,877, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -7,299, 3. Stoner (Austr./Honda) -11,967, 4. Simoncelli -17,353, 5. Dovizioso (oba It./Honda) 17,390, 6. Spies (USA/Yamaha) 18,092, …12. Abraham (ČR/Ducati) -40,506.

Průběžné pořadí MS (po 13 z 18 závodů): 1. Stoner 259, 2. Lorenzo 224, 3.Dovizioso 185, 4. Pedrosa 150, 5. Spies 135, 6. Rossi (It./Ducati) 133, …13. Abraham 50.