Praha /ROZHOVOR/ – Konec roku ho zastihl ve skvělé formě i rozpoložení. Jeden z nejlepších freestyle motocrossařů současnosti Libor Podmol před vánocemi získal titul vicemistra světa. Navíc je zdraví a plný elánu do dalších závodů.

27.12.2012

Freestylový závodník Libor Podmol a jeho trik.Foto: Deník/Pavel Sonnek

„Moje další cíle? To je jednoduché. Vyhrát co se dá," říká s úsměvem jezdec, jenž patří do týmu výrobce kamer GoPro.

Sezona mistrovství světa ve freestylemotocrossu je u konce a vy jste z ní vyšel jako vicemistr. To je rozhodně úspěch ne?
Určitě to tak beru. V roce 2011 jsem měl velké zdravotní problémy, provázela mě zranění. Proto se mi nedařilo ani v závodech. Tenhle rok ale byl úplně o něčem jiném. Díky tomu, že jsem byl zdraví, jsem vyhrál tři závody mistrovství světa. Dařilo se mi i v jižní Americe. Když budu bilancovat tak zakončit rok 2012 jako vicemistr světa znamená, že byl opravdu dobrý.

Co chybělo k tomu, abyste se stal mistrem světa?
Možná to, že mi nevyšel začátek roku. Pak jsem se dal do kupy, vyrazil na závod do Číny. Tam jsem skončil třetí, zatímco Remi Bizouard vyhrál. Tehdy mi bodově utekl. Už se to nedalo příliš dohnat.

V posledním období jste trávil hodně času v Americe. Prospělo vám to?
Bydlel jsem tam sedm měsíců. Měl jsem možnost velmi dobře potrénovat. Byla to dobrá příprava na celou sezonu. Letošní zimu bych měl trávit ve Španělsku, kde jsou dobré podmínky na přípravu.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Právě teď jsem v Mnichově, kde se jede exhibice. Nový rok bych rád oslavil v Čechách. Následovat bude trénink a příprava na další sezonu. Důležité je, abych zůstal zdravý. Potom se budu snažit vyhrát, co se dá. Hlavně si to chci užít.

Autor: Daniel Hajný

27.12.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.