Vršecký už je na dosah druhému místu

Albacete - Truckeři bojovali na rychlé španělské trati.

7.6.2009

Závody tahačů se jezdí doslova nárazník na nárazníku.Foto: PowerSports Enterprises

Už jen tři body scházejí Davidu Vršeckému na druhé místo mistrovství Evropy tahačů.

Ve španělském Albacete stáhl na svého stájového kolegu z roudnického týmu Buggyra Markuse Bösigera dva body. Celkovému pořadí ale zatím jasně dominuje Antonio Albacete.

Tomu se na domácím okruhu náramně dařilo. Jen v posledním závodě víkendu se nedostal na stupně vítězů. Bylo to poprvé v sezoně, když dojel čtvrtý.

„Albacete byl z toho mírně rozmrzelý, což nás s Markusem potěšilo. Stáhli jsme z jeho náskoku pár bodů. Sice ne moc, ale každý bodík se počítá,“ uvedl Vršecký. Úřadující šampión nyní ztrácí na Albaceteho již 36 bodů.

„Už se zdálo, že problémy s nastavením auta jsou minulostí. Jak se ukázalo, bohužel jsem se spletl,“ komentoval Bösiger vývoj událostí.

Po sobotním třetím místě z hlavního závodu zopakoval Vršecký své umístění i v neděli. Bosiger dojel nakonec pátý.

Závod nepřinesl nikterak dramatickou podívanou. Start proběhl relativně v poklidu, jen před Bösigera se posunul Egon Allgauer, kterého švýcarský jezdec nakonec v závěru předjel. „Celý víkend se trápím s nastavením auta. Po sobotě to vypadalo velmi slušně, ale trápení pokračovalo. Musím bojovat,“ řekl Bösiger po dojezdu

Vršecký si udržel třetí pozici, když se musel na startu vyrovnat s útokem Levetta. Většinu závodu pozoroval zajímavý souboj Hahna s Albacetem, ve kterém nakonec zvítězil španělský jezdec.

Jezdci v Buggyrách v závěrečném závodě vybojovali druhé a třetí místo. Bösiger dojel za vítězným Hahnem druhý, Vršecký skončil na třetím místě.

Český jezdec v boji o třetí místo vyškolil Albaceteho. Ten se tak musel smířit s tím, že se poprvé v letošní sezóně nepodívá na stupně vítězů.

Vršecký si v Albacete celkem připsal 42 bodů. V Misanu to bylo o deset víc. Až na osmé místo spadl František Vojtíšek z Jablonce. Jeho nejlepším výsledkem v Albacete bylo 6. místo.

Čtvrtý podnik ME tahačů se jede za dva týdny ve francouzském Nogaru.

Výsledky:

Sobota:
První závod:
1. Albacete (Šp./MAN) 25:31,81, 2. Bösiger (Švýc./Buggyra) -1,54, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -7,18, 4. Levett (Brit./MAN) -19,57, …8. Vojtíšek (ČR/Renault) -54,16.
Druhý závod: 1. Vršecký 25:27,77, 2. Albacete -2,08, 3. Bösiger -26,75, 4. Altenstrasser (Rak./Renault) -25,59, …6. Vojtíšek -47,13.

Neděle:
1. Albacete (Šp./MAN) 25:26,51, 2. Hahn (Něm./MAN) -5,64, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) -5,80, 4. Levett (Brit./MAN) -8,55, 5. Bösiger (Švýc./Buggyra) -26,40, …13. Vojtíšek (ČR/Renault) -54,27.
Druhý závod: 1. Hahn 25:41,13, 2. Bösiger -0,44, 3. Vršecký -0,75, 4. Albacete -4,30, 5. Altenstrasser (Rak./Renault) -5,40, …14. Vojtíšek -59,51.
Průběžné pořadí ME: 1. Albacete 159, 2. Bösiger 128, 3. Vršecký 125, …8. Vojtíšek 45.
Pohár konstruktérů: 1. Buggyra 289, 2. Renault 190, 3. MAN 169.

Autor: Vladimír Mayer

7.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Zmlátil dvě ženy. Zdržely jej prý ve frontě u pokladny

Pardubice - Z výtržnictví obvinila pardubická policie 47letého muže, který měl zmlátit dvě ženy. Jednu vážně zranil.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.