VYBERTE SI REGION

Olomoucký kraj

V Olomouci evakuovali poštu u nádraží, kvůli pípajícímu zvířecímu obojku

Olomouc – Zapnutý elektronický zvířecí obojek vyděsil ve středu 25. května po obědě pracovníky pošty na Jeremenkově ulici v Olomouci.

Parkování na střeše Galerie Přerov? Od července a s kartou

Přerov – Stavba nové nákupní galerie, která vyrostla na místě bývalého Prioru a přilehlého parkoviště, pokračuje v těchto dnech finálními úpravami fasády a vnitřních prostor. S blížícím se termínem otevření Galerie Přerov roste i zvědavost řidičů, kteří chtějí zaparkovat na střeše objektu. Ze tří stovek míst k parkování je totiž stovka určena obyvatelům Přerova. Zbývajících dvě stě je vyhrazeno pro zákazníky.

Lesního dělníka zavalil traktor, na místě zemřel

Uhelná – K tragickému úrazu pětašedesátiletého muže v lese u obce Uhelná vyjížděli ve středu 25. května záchranáři i policisté. Lesní dělníci našli svého kolegu zavaleného traktorem, v době příjezdu záchranářů již nejevil známky života a lékař konstatoval smrt.

V Mohelnici chtějí parkoviště, první podzemní v regionu. Takto má vypadat

Mohelnice – Kompletní proměnu autobusového nádraží v centru města chystá radnice v Mohelnici. Nádraží, které denně využívají stovky cestujících, je notně omšelé. Chybí zde přístřešky i jakékoliv zázemí, například veřejné toalety.

Voják zraněný na Libavé je při vědomí, jeho stav se lepší

Olomouc – Zdravotní stav devětadvacetiletého desátníka, který byl v minutém týdnu velmi těžce zraněn při cvičení na Libavé, se pomalu zlepšuje.

Na Alžířana vyběhl u olomouckého dómu muž s nožem

Olomouc - Alžířan obdivoval krásy olomouckého dómu, když na něj vyběhl muž tmavší pleti a ohrožoval ho nožem. Cizinec se dal na útěk.

Za ilegální kácení na Prostějovsku dostala firma statisíce pokuty

Přemyslovice – Statisíce korun pokuty dostala firma, která ilegálně těžila dřevo na Prostějovsku a následně tyto lokality nezalesnila. Stalo se tak v Přemyslovicích, kde zůstaly holé více než čtyři hektary půdy. Za tuto skutečnost vyměřila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti I.L.C. pokutu přes čtyři sta tisíc korun.

Americký konvoj zastaví v Přáslavicích, US Army tam stráví dva dny

Přáslavice – Konvoj americké armády, který projede Českou republikou, zastaví v Přáslavicích. Přesun v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí se uskuteční ve dnech 27. až 30 května. Zahrnovat bude 500 vojáků a 225 kusů techniky.

Špunt na tahu Olomouc - Přerov, u Kokor budou měsíc spravovat silnici

Kokory – Nemilé překvapení čekalo v pondělí ráno nejednoho řidiče na hlavním tahu mezi Olomoucí a Přerovem. Na komunikaci u Kokor vyrazila silniční fréza, doprava je částečně omezena. Rekonstrukce silnice potrvá do 20. července.

Stav zraněného vojáka z Libavé zůstává vážný

Olomouc – Vážný zůstává stav devětadvacetiletého desátníka zraněného v minulém týdnu na Libavé při nácviku noční střelby z bojových vozidel pěchoty. Druhý voják byl v pátek propuštěn z nemocnice domů.

Školáci malují podchod v Olomouci hanáckými motivy

Olomouc – Místo šedivých stěn hanácká krajka. Žáci a studenti tří olomouckých škol v pondělí ráno vzali do rukou štětce, aby vyzdobili podchod u tramvajové zastávky Pionýrská. Na stěny budou do konce týdne malovat folklorní motivy.

Olomoucký letňák má nového nájemce. Chystá lepší občerstvení, program i hřiště

Olomouc – Letní kino v centru Olomouce zná nájemce na příštích deset let. Radnice v soutěži vybrala Spolek přátel olomouckého jazzu a obchodní společnost Chomout.

Smržické vandr trhal rekordy, letos přilákal 1738 turistů

Olomoucký kraj – Ve Smržicích odstartoval v sobotu z rána třináctý ročník tradičního vandru. Turisté různého věku se vydali pěšky nebo na kole na trasy od jedenácti do pětadevadesáti kilometrů.

Smržické vandr trhal rekordy, letos přilákal 1738 turistů

Smržice – Ve Smržicích odstartoval v sobotu z rána třináctý ročník tradičního vandru. Turisté různého věku se vydali pěšky nebo na kole na trasy od jedenácti do pětadevadesáti kilometrů.

To byla jízda! Pivní slavnosti přitáhly tisíce lidí

Přerov – Tisíce lidí, počasí jako na objednávku a hektolitry piva, které teklo proudem. K tomu skvělá muzika namixovaná tak, aby se dobře bavili fanoušci nejrůznějších žánrů a generací. Od legendárních „Kaťáku" až po slovenského rappera Majka Spirita. Takové byly Přerovské pivní slavnosti, které v sobotu zcela zaplnily areál výstaviště.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.