„Je dobře, že se s tím začne konečně něco udělat. Je to ostuda, do jakého stavu se budovy dostaly. Třeba se konečně podaří dostat pryč bezdomovce, kteří si tam z toho udělali pěkné bydlení. Doufám, že na místě brzy vyroste něco užitečného, co by posloužilo Prostějovanům. Docela by se tam hodilo vybudovat parkoviště. Zaparkovat v centru města je problém a kasárna zase tak daleko od centra nejsou," míní Zuzana Kubová z Prostějova.

K zemi půjdou nejprve boční křídla budovy, centrální objekt zůstane zatím zachovaný.

„Odborná firma, která vyhrála ve výběrovém řízení, zbourá dva přístavky a zabezpečí hlavní budovu proti vstupu vandalů a bezdomovců. Práce nyní vyjdou na tři miliony," řekl náměstek primátora Zdeněk Fišer s tím, že demoliční práce by měly začít v únoru příštího roku.

Zabezpečení hlavní budovy proti bezdomovcům je prozatímní řešení. Město bude nadále jednat o jejím využití.

„Na tomto postupu jsme se jednomyslně shodli s opozicí. Očekávám, že částku na demolici schválí v rámci rozpočtu," řekl primátor města Miroslav Pišťák. Jednat o rozpočtu budou zastupitelé v pondělí.

Názor Františka Frömla

Podle architekta a zastupitele za Změnu pro Prostějov Františka Frömla by bylo možné hlavní historickou budovu kasáren zachránit.

„Šlo by to jednoduchou rekonstrukcí bez použití drahých materiálů a bez zásahů do nosných konstrukcí a podstaty objektu. Rekonstrukce se dá realizovat po etapách a investice do první etapy nemusí být podstatně vyšší, než jsou náklady na asanaci," míní architekt, podle kterého by v kasárnách mohl vzniknout depozitář a později i další výstavní prostory prostějovského muzea.

„Tím se uvolní nevyhovující a nedostatečné prostory depozitáře v přízemí muzea na náměstí TGM, které na náměstí ani nepatří. Otevře se tak možnost oživení náměstí a jeho funkcí pro nejširší veřejnost. Zároveň se tím obnoví původní podloubí pod lodžií staré radnice, tedy dnešního muzea, a zpřístupní se nádherné klenuté prostory celého přízemí," vysvětlil František Fröml.