VYBERTE SI REGION

Sdružení Lipka má od Prostějova dostat milion. Chystá bydlení a dílnu

Prostějov – Milion korun chtějí prostějovští radní poskytnout občanskému sdružení Lipka. Peníze pomohou handicapovaným s bydlením a prací. O tom, zda sumu z obecní pokladny magistrát odešle na konto zmíněného sdružení, rozhodnou zastupitelé.

2.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

„Rada města usnesením z poslední schůze doporučila zastupitelstvu schválit poskytnutí veřejné finanční podpory ve výši jeden milion korun občanskému sdružení Lipka. Radní tímto rozhodnutím deklarují, že podpora infrastruktury sociálních služeb je prioritou vedení města," konstatovala mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Peníze pomohou ojedinělému projektu. Občanské sdružení Lipka totiž v Prostějově připravuje vybudování chráněného bydlení pro osoby se zdravotním postižením a otevření sociálně terapeutické dílny.

„Projekt s názvem „Mám kam jít" navazuje na systémová opatření Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve městě Prostějově. Pro tyto účely poskytlo město před třemi roky vhodnou budovu v ulici Jana Köhlera ve Vrahovicích," přiblížila náměstkyně primátora Alena Rašková.

Dodala, že občanské sdružení Lipka uspělo se svým rozsáhlým investičním projektem v hodnotě bezmála 22 milionů korun ve výzvě ROP Střední Morava. Dotace však pokryje 75 % nákladů, realizaci projektu je tak třeba dofinancovat částkou 5,5 milionů korun.

„Dofinancování plánuje Lipka dokrýt čtyřmilionovým úvěrem. Podmínkou banky pro uzavření smlouvy o poskytnutí úvěru je dodatečně vyžadováno složení depozita ve výši jeden milion korun," popsala Alena Rašková.

Prostředky mají sloužit jako záruka v termínu čerpání úvěrových prostředků, tedy po dobu realizace projektu plánované do 31. 3. 2015.

Mluvčí prostějovského magistrátu Jana Gáborová poznamenala, že pomocnou ruku Lipce podalo zastupitelstvo města v závěru minulého roku, když vyhovělo žádosti a poskytlo na rekonstrukci budovy veřejnou finanční podporu ve výši jednoho milionu korun.

Autor: Radim Havlík

2.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Levnější údržba silnic nebude. Kraje k ní soukromníky nepustí

Údržba silnic první třídy přijde ročně na zhruba miliardu korun. Soukromníci, které chtěl pustit k zakázkám stát, však mají smůlu. Proti otevřeným tendrům, které by měly přinést výrazné úspory, se postavily kraje. V dlouhých tahanicích zvítězily. Jedná se o „odměnu" za mýto?

SpaceX vyvíjí obří vesmírnou raketu pro kolonizaci Marsu

Gaudalajara – Soukromá společnost SpaceX vyvíjí obří raketu a vesmírnou loď k přepravě velkého množství lidí a nákladu na Mars s konečným cílem rudou planetu kolonizovat. Na 67. Mezinárodním astronautickém kongresu, který se koná v mexické Guadalajaře, to oznámil majitel společnosti Elon Musk.

Průměrný Čech loni zbohatl o 36.000 korun na 341.000 korun

Praha - Čistá hodnota finančního bohatství na obyvatele v Česku loni stoupla o 36.000 Kč na 341.000 korun (zhruba 12.600 eur). V celosvětovém žebříčku to je posun o dvě příčky dopředu na 26. místo. Ukázaly to výsledky sedmého ročníku studie o světovém bohatství skupiny Allianz, která analyzuje úspory a dluhy v 53 zemích světa.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies