Areál na okraji Vidnavy se měl proměnit ve vězení a následně v detenční ústav, což by přineslo vznik mnoha pracovních míst. V říjnu roku 2012 se ukázalo, že na potřebné úpravy objektu stát nemá peníze. Definitivní tečku za záměrem udělala prezidentská amnestie, po níž výrazně klesl počet vězňů a potřeba ubytovacích kapacit.

Stát se areál jako nepotřebný majetek rozhodl prodat. Lhůta pro podání nabídek skončila ve středu 29. ledna.

„V prvním kole nebyla předložena žádná nabídka. V souladu se zákonem o majetku státu ČR bude vypsáno druhé kolo výběrového řízení,\" řekla mluvčí generální ředitelství Vězeňské služby ČR Hana Löffelmannová.

Výsledek výběrového řízení naplnil předpoklady Vidnavských, že o objekt v pohraničním městečku nebude mít nikdo zájem. O objekt neprojevilo zájem ani město. Jeho odkup, opravu a provoz by nebylo schopné zaplatit.

„Sami máme svých objektů dostatečné množství. Když si představím, kolik peněz by bylo nutné dát do rekonstrukce, není to město absolutně schopné utáhnout," sdělila starostka Eva Pavličíková.

Vidnavským objektem by se měl zabývat i soud. Kvůli údajně nevýhodnému nákupu čelí obžalobě bývalý šéf Vězeňské služby Luděk Kula a František Steiner, někdejší náměstek bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.

Podle policistů se dopustili porušování povinností při správě cizího majetku a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Údajně věděli, že objekt bývalého semináře je naprosto nevhodný k tomu, aby v něm Vězeňská služba zřídila ústav zabezpečovací detence. Oba muži obvinění odmítají.