VYBERTE SI REGION

Ostatní

dnes 22:03

Fotila Angelinu Jolie, teď babičky v krojích. Taylor vystavuje s Osako

Hodonín – Babičky, jejichž běžným denním oblečením je stále ještě kroj, zaujaly fotografku Libu Taylor. Ta už od loňského října vyjíždí na Moravu, aby dámy v kroji zachytila na své snímky. Pět z nich je nyní k vidění v hodonínské knihovně.

dnes 21:51

V divadle pokřtili sbírku básní, které Borna napsal očima

Praha - Večerem plným vyprávění, písniček a vzpomínek na svého kolegu se v neděli rozloučili herci a muzikanti Divadla v Dlouhé se zesnulým režisérem Janem Bornou. Strávili s ním dvě desítky let, Borna po těžké nemoci, která ho trápila dlouhá léta, zemřel 16. ledna. V neděli se jeho přátelé a kolegové sešli na křtu Bornovy šesté sbírky básní nazvané Psáno očima. Jeho choroba, kvůli níž byl stále více omezován na fyzickém těle, ho totiž přinutila psát skutečně očima.

dnes 16:25

Akademie múzických umění vychovala několik generací umělců

Praha - Akademie múzických umění (AMU) vychovala během sedmi desítek let své existence několik generací umělců všech možných oborů. Některou ze tří fakult této vysoké školy vystudovalo za uplynulá desetiletí mnoho osobností, které se prosadily na umělecké scéně v ČR i za hranicemi. Mezi slavné absolventy školy, jejíž činnost byla slavnostně zahájena 23. ledna 1947 v Rudolfinu, patří filmař Miloš Forman, dirigent Ladislav Pešek či divadelník Ivan Vyskočil.

dnes 06:14

Kamélie budou mít letos v Kroměříži i vlastní ples

Kroměříž – Tradice je tradice, začátek turistické sezony v Květné zahradě v Kroměříži tak bude i letos patřit rozkvetlým kaméliím. Od 10. února do 12. března se návštěvníci budou moci už pošesté kochat krásou stoletých rostlin, které právě v únoru a březnu bohatě nakvétají.

včera 20:23

Masky a dobré jídlo. Tradice masopustů stále žije

Českolipsko - Masopustní veselí zaplaví koncem února a v březnu celé Českolipsko.

včera 18:43

Zemřel herec, dabér a publicista Michal Pavlata

Ve věku 71 let dnes zemřel po dlouhé těžké nemoci herec, dabér, publicista a pedagog Michal Pavlata. Sdělil to jeho bratr, bývalý senátor Josef Pavlata.

včera 14:10

Sedmdesát let hornického folkloru, v současné době už jediného v Ostravě

Ostrava - Sice pod hlavičkou šachty, ale zato v plně ženském obsazení, byl v roce 1947 založen Soubor lidových písní a tanců (SLPT) Hlubina. Partnery tanečnicím „poskytlo" až hornické učiliště.

20.1.2017

Bojuji proti ignoranci, říká kritik Kamil Fila

Jihlava – „Některé české filmy jsou v porovnání s těmi zahraničními trochu jako dementní děti. Mým úkolem není je hladit a pečovat o ně, ale naopak ukázat, že to takhle přece nemůžeme dál vést. V posledních letech se v české tvorbě objevuje několik špatných fenoménů, především pak prototyp slaboučkých chlapů, tolerance domácího násilí a sexuální zneužívání, které je bráno jako hrozná legrace. Neměli bychom to brát za normální," říká jeden z nejvýraznějších filmových kritiků a recenzentů Kamil Fila.

20.1.2017

Na aukcích v ČR se loni prodalo 19 zahraničních děl za miliony

Praha - Na českém aukčním trhu se loni prodala téměř dvacítka děl zahraničních umělců za cenu přes milion korun. Objem peněz, které za tato díla sběratelé utratili, výrazně zvýšil olej Oskara Kokoschky Žáby, který byl v listopadu prodán za 36,25 milionu korun bez aukční přirážky a stal se druhým nejdražším obrazem roku. Převážně se vysoké částky za zahraniční umělce týkají 19. a 20. století, za vysokou cenu byl ale také prodán barokní obraz s biblickým výjevem.

20.1.2017

Tajemství vodního mikrosvěta odhalí výstava

Hulice - Vtáhnout příchozí do vodního mikrosvěta si dává za cíl nová výstava ve Vodním domě v Hulicích.

20.1.2017

OBRAZEM: Slovenští umělci vystavovali v Meetfactory

Praha /FOTOGALERIE/- Trik a hra s realitou na tato témata reaguje skupinová výstava slovenských umělců, která ve čtvrtek začala v galerii MeetFactory v Praze 5. Díla Jána Gašparoviče, Mateje Gavuly, Jonáše Grusky, Daniela Grúňa a Romana Ondáka pracují s fikcí, s nákloností uvěřit v něco a zároveň odhalit klam či se schopností vnímání a rozpoznávání optických a zvukových her. Divák se v rámci přehlídky stává součástí instalací a videoprojekcí. Výstava potrvá do 19. února.

20.1.2017

Kostičkové sochy straší i okouzlují

Pardubice - Neuvěřitelné 3D výtvory z kostiček Lega si můžete prohlédnout v Paláci Pardubice.

20.1.2017

Moravská galerie dnes uctí 80letého průkopníka videoartu Vašulku

 Moravská galerie chystá na dnešní večer poctu průkopníkovi videoartu Bohuslavu Vašulkovi, který slaví osmdesátiny. Brněnský rodák působí od roku 1960 ve Spojených státech, kde se prosadil na poli elektronického audiovizuálního umění pod jménem Woody Vasulka.

19.1.2017

Nebožtíka „Fešáka“ připomněla figurína

Ústí nad Labem - Překvapením i smutnou radostí opožděného Vánočního saloonu Fešáků byla toto úterý v DK Ústí papírová socha foto v životní velikosti jejich spoluzakladatele i spíkra Jana Turka. Vtipný muž, působící v začátcích kapely jako houslista, bohužel v prosinci zemřel.

19.1.2017

Ve věku 88 let zemřela sochařka Daniela Vinopalová

Praha - V Praze ve čtvrtek ve věku 88 let zemřela sochařka Daniela Vinopalová - Vodáková. S odkazem na rodinu to řekla historička umění Adriana Primusová. Ještě donedávna pozapomenutá autorka patřila v 60. letech minulého století, kdy se výrazněji prosadila svými expresívními materiálovými sochami - vázami, k progresivní scéně českého sochařství.

19.1.2017

Třebíč bude mít pamětní síň věnovanou Antonínu Kalinovi

Třebíč - V židovské čtvrti v Třebíči v polovině února otevřou pamětní síň věnovanou tamnímu rodákovi Antonínu Kalinovi. Diváci České televize navíc budou mít možnost vidět dokument Děti Antonína Kaliny.

19.1.2017

Miroslav Táborský se opět vydává za Národními klenoty

Praha - Na vrchol Ještědu, do Císařské klenotnice na Karlštejn, do Ostravy či za „zeleným zlatem" do Žatce zavede diváky druhá série dokumentárního cyklu Národní klenoty. Na obrazovkách České televize se bude objevovat vždy ve středu (ve 21.30 na ČT2) počínaje 15. únorem.

19.1.2017

České ženy umí být vtipné, jen to chce najít odvahu

Herečka, bavička a zpěvačka nedávno vydala svou druhou desku s patrně nejdelším názvem vůbec Horská Lesní Ekologická Tvá Živá Dospělá Krabičková Smutná Šťastná. V rozhovoru povídala o zpívání, Divadle Na Fidlovačce, pořadu Na stojáka, ženách komičkách i Pražském výběru.

19.1.2017

Odvážná čísla akrobacie? V nové show Grandhotel Hong Kong

Brno – Dívka zpodobňující hada, šokující akrobacie na rukou. A také žongléři s obrovskými vázami či kouzlení. Tato a další čísla jsou součástí pitoreskního Grandhotelu Hong Kong – představení, které v úterý v Brně premiérově uvede Čínský národní cirkus.

18.1.2017

Leo Pavlát v Jičíně s přednáškou o Antisemitismu a Izraeli

Jičín - V neděli 8. ledna přijel do Jičína ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát s přednáškou Antisemitismus a Stát Izrael.

18.1.2017

Pražský hrad připomene Marii Terezii a vznik Československa

Praha - Pražský hrad si letos ve svém výstavním programu bude připomínat 300. výročí narození panovnice Marie Terezie. České královně bude také věnována stálá expozice v Rožmberském paláci známém jako Ústav šlechtičen. Hrad se už také některými expozicemi začne připravovat na oslavy 100. výročí založení samostatného československého státu, které připadají na příští rok. V úterý to sdělil mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek.

18.1.2017

Rostislav Novák v Galerii Na Hradě

Hradec Králové - Galerie Na Hradě, kterou provozuje Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové, v minulosti již několikrát hostila studenty nebo pedagogy Univerzity Hradec Králové.

18.1.2017

Nejlepší fotografii poslal do Ohlédnutí 2016 Dušan Kimerr

Uherské Hradiště – Více než sto spokojených návštěvníků první výstavy Městských kin v roce 2017 zavítalo v neděli 8. ledna do kina Hvězda. To si letos připomíná 50 let od svého slavnostního otevření v říjnu 1967. Tento historický mezník v dějinách města a kinematografie bude zmiňován po celý rok, první příležitostí bylo otevření už 11. ročníku kolektivní bilanční přehlídky fotografií s podtitulem „neformální slovácké pressfoto".

18.1.2017

Záhadolog Arnošt Vašíček otevřel výstavu a prozradil i letošní plány

Karviná – „Dnes to bude naprosto netradiční přednáška, kterou jsem zatím nikdy nedělal a nevím, zda ještě někdy dělat budu."

18.1.2017

Nová expozice? Ohlédnutí - obrazy, grafika, plastiky

Hradec Králové - Přijměte pozvání do galerie Koruna na novou výstavu „Ohlédnutí - obrazy, grafika, plastiky", která se otevírá bez vernisáže ve středu 18. ledna. Potrvá do 25. února.

18.1.2017

Nadační fond zahájí sezónu koncertem legendárních Roháčů

Karlovarský kraj – Koncerty, divadlo, recesistické hry a mnoho dalšího chystá v letošním roce Nadační fond Ještěřice. Cíl je jasný, postupně díky těmto akcím plnit konto nadačního fondu a následně pomáhat tam, kde je to zapotřebí. A to třeba poskytnutím peněz na nákup speciálních pomůcek pro handicapované.

18.1.2017

Jeden Světlovánek, dva soubory. Světlovan obnovuje dětskou složku

Bojkovice (Uherskohradišťsko) – Jaký soubor navštěvuješ? Světlovánek. No jo, ale který z nich? Čtyři měsíce po neshodách mezi folklorními soubory Světlovan a Světlovánek reálně hrozí, že v Bojkovicích budou působit dva soubory pod stejným názvem.

18.1.2017

Mádl a Kotek se vracejí na obrazovky v rolích experimentátorů

Praha - Co mají společného Leonardo da Vinci, Vojtěch Kotek a Jiří Mádl? Nejenže všichni tři muži patří mezi všestranně nadané jedince, nyní se ale budou diváci s oblíbeným hereckým duem vídat prostřednictvím nového naučně zábavného pořadu davinci, jehož název je inspirován právě jménem proslulého vědce a experimentátora Leonarda da Vinciho. První díl uvede televize Prima již 19. ledna ve 21.35.

AKTUALIZOVÁNO
17.1.2017

Chalupeckého cena má finalisty, některé z nich opakovaně

Praha - Ve finále 28. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého jsou Romana Drdová, Dominik Gajarský, Viktorie Valocká, Richard Loskot a Martin Kohout. Poslední dva mají nominaci opakovaně, Loskot byl ve finále dokonce dvakrát. Z 96 přihlášených finalisty vybrala mezinárodní porota. Jejich práce pořadatelé budou představovat během roku, společně je pak ukáže výstava, kterou spolu s ceremoniálem předání ceny bude letos hostit Brno. Pořadatelé to v úterý uvedli na tiskové konferenci.

17.1.2017

Aby smrt nebyla tabu. Vyšla kniha "o posledních věcech člověka"

Ondřej Nezbeda, bývalý uznávaný novinář Respektu, se rozhodl radikálně změnit svoji profesi. Stal se pečovatelem domácího hospice Cesta domů. Své zkušenosti z péče o nevyléčitelně nemocné sepsal do knihy Průvodce smrtelníka: Prakticky o posledních věcech člověka. Nedávno ji spolu s kolegy z hospice představil na besedě v Knihovně Václava Havla. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies