Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nedělní aukce nejen za miliony

Praha /FOTOGALERIE/ - Přes čtyři stovky děl významných českých autorů nabídne Aukční galerie Kodl a Aukční síň Vltavín na společném prodejním dni konaném v neděli 6. května od 13 hodin na pražském Žofíně. Rozpětí vyvolávacích cen je velmi široké od několika stovek po miliony.

3.5.2012 1
SDÍLEJ:

Emil Filla: Spící ženaFoto: Kodl

Řada děl od vynikajících autorů je za velmi přijatelné sumy. Například dřevořez od Václava Špály za 20 tisíc korun, grafika Vladimíra Boudníka za 19 tisíc korun, olej na lepence od Mikoláše Alše za 7 tisíc korun atd.

Fillova Ležící žena

Zájem odborné veřejnosti se ovšem upíná k mimořádným dílům u nichž lze předpokládat značný cenový nárůst. Závratné rekordy se sice tentokrát nečekají, přesto jsou však v nabídce díla, která by se mohla významně zapsat do dějin českého trhu s uměním. Jedná se především o obraz Emila Filly z roku 1932 nazvaný Ležící žena. Představuje autorovu vrcholnou tvorbu z doby jeho krátkého až surrealistického období a je proto sběratelsky velmi vzácný. Jeho vyvolávací cena je 9 milionů 500 tisíc korun.

Schikaneder i Čapek

Dalšími skvosty je mimo jiné velkoformátové plátno Tiché moře od Jakuba Schikanedera za 2 miliony 500 tisíc korun nebo Čapkův Král Lear za 3 miliony 500 tisíc korun. V nabídce je celá plejáda dalších význačných jmen – Brožík, Kokoschka, Marold, Kaván a další. Ze současníků např. Born, Knížák, Chaloupek, Zoubek.

Autor: Jana Podskalská

3.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
3

Mladík zůstal tři dny uvězněn v jeskyni. Zamkli ho tam jeho kolegové

Smrt na kolejích. Ilustrační snímek
VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Policie vyšetřuje trestný čin z vlaku. Podle informací se v kupé stala vražda

Smržice řeší, kde budou k dostání rajčata ze skleníku. A zda nepřibude další

Již brzy ve Smržicích vysadí první rajčata v chystaném velkokapacitním skleníku, brzy se tak také zvýší počet volných pracovních míst na Prostějovsku. Zároveň by se také obyvatelé k cherry rajčatům, která ve skleníku u Smržic bude pěstovat firma Agro Haná, měli dostat.

Boj s časem: Přehrada v Portoriku začíná selhávat. Úřady evakuují 70 tisíc lidí

/VIDEO/ Portoriko dál kvůli hurikánu Maria sužují ničivé záplavy. K nim se teď přidala i výstraha od Národní meteorologické služby, která varuje před protržením přehrady na portorické řece Guajataca. Voda se už valí přes poškozenou hráz a vytvořila si koryto. V noci tak začala evakuace 70 tisíc lidí.

AKTUALIZOVÁNO

V Severní Koreji se opět otřásla země. Čína hovoří o dalším jaderném testu

Zemětřesení o síle 3,4 stupně Richterovy škály bylo zaznamenáno v Severní Koreji. Informovaly o tom čínské úřady. Podle serveru BBC s odkazem na čínské seismology k němu došlo v blízkosti místa, kde Severokorejci testují jaderné střely. Jihokorejští seismologové se však přiklánějí k přírodnímu původu.

Prohraná sázka fotbalového fanouška: Z Žižkova pěšky až do Pardubic

Na fotbalový zápas na hřišti soupeře fanoušci většinou cestují auty, vlaky nebo autobusy. Může se ale stát, že se jeden z fanoušků vsadí s hráčem svého klubu… A prohraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení