Portland doma zničil Miami. Šestého soupeře v řadě

Portland – Domácí ještě nepoznali na svém hřišti hořkost porážky. Tentokrát zvítězili 106:68.

27.11.2008

Detroitský Allen Iverson vášnivě diskutuje s rozhodčím Kenem Mauerem. Ten se do dějin zápasu ve Phoenixu zapsal i tím, že vyloučil domácího Shaquilla O'Neala.Foto: REUTERS/Rick Scuteri

Můj dům, můj hrad. Toto heslo hlásí v NBA basketbalisté Portlandu. Šestým týmem, který se pokusil dobýt tamní Rose Garden, bylo Miami Heat.

Ovšem i oni, stejně jako všichni před nimi, narazili. Nebo spíše byli rozdrceni. Kolektivně hrající domácí je smetli rozdílem několika tříd 106:68. Rozdílem 38 bodů!

„Chlapci hráli dnes večer úžasně,“ rozplýval se pro média trenér domácích Nate McMillan. „Byl to nádherný basket od začátku do konce. Mám rád nesobeckost, s jakou hrajeme.“

Blazers tak doma odstartovali novou sezonu nejlépe od roku 1998. Zatímco první tři utkání doma byly vydřené, poslední dobou soupeře deklasují. Minulý týden odjeli spráskaní chicagští Býci s nadílkou 42 bodů. Tentokrát Portland, vedený sedmnáctibodovým hráčem z lavičky Channingem Freyem, spoléhal především na hráče z lavičky. Ti k vysoké výhře pomohli málo vídanými 49 body.

„Nemyslíme na tu sérii,“ prozradil domácí Brandon Roy. „Snažíme se jen doma vyhrát každý zápas. Pokaždé, když hrajeme v této budově. Musíme, protože zápas je hodně těžký a my musíme doma zvítězit tolikrát, kolikrát to jen půjde.“

Poprvé se přes desetibodovou hranici přehoupl dlouho zraněný mladíček Greg Oden. Velký talent zámořského basketbalu zaznamenal deset bodů a deset doskoků.

Indiana nesmí vést, jinak nevyhraje

Třikrát hráči Indiany Pacers vedli, ale třikrát padli. Ve středečním souboji s Houstonem naopak prohrávali a nakonec díky dopíchnutí Dannyho Grangera 13 vteřin před koncem zvítězili 91:90.

Minulý pátek Pacers vedli po třech čtvrtinách v Orlandu. Následně i v Dallasu. Po poločase kralovali také zápasu s Miami. Pokaždý ale tým závěr nezvládl a odcházel se sklopenou hlavou. Nyní si ale zkusil novou roli. Po třech čtvrtinách ztrácel v Houstonu 64:74. Ovšem nečekaným závěrem čtvrtou porážku v řadě odvrátil.

„Musím si o tom promluvit s trenérem,“ žertoval hrdina poslední minuty Granger. „Musíme nechat soupeře ještě ve druhé půli vést a pak zabrat a zvítězit.“

Atlanta - Milwaukee 102:96, Cleveland - Oklahoma City 117:82, Toronto - Charlotte 93:86, Boston - Golden State 119:111, Philadelphia - Orlando 94:96, Detroit - New York 110:96, LA Clippers - Denver 105:106, Houston - Indiana 90:91, San Antonio - Chicago 98:88, Utah - Memphis 117:100, Portland - Miami 106:68, Sacramento - New Jersey 114:116 po prodl., Minnesota - Phoenix 102:110.

Autor: Michal Kuchta