Portland doma zničil Miami. Šestého soupeře v řadě

Portland – Domácí ještě nepoznali na svém hřišti hořkost porážky. Tentokrát zvítězili 106:68.

27.11.2008

Detroitský Allen Iverson vášnivě diskutuje s rozhodčím Kenem Mauerem. Ten se do dějin zápasu ve Phoenixu zapsal i tím, že vyloučil domácího Shaquilla O'Neala.Foto: REUTERS/Rick Scuteri

Můj dům, můj hrad. Toto heslo hlásí v NBA basketbalisté Portlandu. Šestým týmem, který se pokusil dobýt tamní Rose Garden, bylo Miami Heat.

Ovšem i oni, stejně jako všichni před nimi, narazili. Nebo spíše byli rozdrceni. Kolektivně hrající domácí je smetli rozdílem několika tříd 106:68. Rozdílem 38 bodů!

„Chlapci hráli dnes večer úžasně,“ rozplýval se pro média trenér domácích Nate McMillan. „Byl to nádherný basket od začátku do konce. Mám rád nesobeckost, s jakou hrajeme.“

Blazers tak doma odstartovali novou sezonu nejlépe od roku 1998. Zatímco první tři utkání doma byly vydřené, poslední dobou soupeře deklasují. Minulý týden odjeli spráskaní chicagští Býci s nadílkou 42 bodů. Tentokrát Portland, vedený sedmnáctibodovým hráčem z lavičky Channingem Freyem, spoléhal především na hráče z lavičky. Ti k vysoké výhře pomohli málo vídanými 49 body.

„Nemyslíme na tu sérii,“ prozradil domácí Brandon Roy. „Snažíme se jen doma vyhrát každý zápas. Pokaždé, když hrajeme v této budově. Musíme, protože zápas je hodně těžký a my musíme doma zvítězit tolikrát, kolikrát to jen půjde.“

Poprvé se přes desetibodovou hranici přehoupl dlouho zraněný mladíček Greg Oden. Velký talent zámořského basketbalu zaznamenal deset bodů a deset doskoků.

Indiana nesmí vést, jinak nevyhraje

Třikrát hráči Indiany Pacers vedli, ale třikrát padli. Ve středečním souboji s Houstonem naopak prohrávali a nakonec díky dopíchnutí Dannyho Grangera 13 vteřin před koncem zvítězili 91:90.

Minulý pátek Pacers vedli po třech čtvrtinách v Orlandu. Následně i v Dallasu. Po poločase kralovali také zápasu s Miami. Pokaždý ale tým závěr nezvládl a odcházel se sklopenou hlavou. Nyní si ale zkusil novou roli. Po třech čtvrtinách ztrácel v Houstonu 64:74. Ovšem nečekaným závěrem čtvrtou porážku v řadě odvrátil.

„Musím si o tom promluvit s trenérem,“ žertoval hrdina poslední minuty Granger. „Musíme nechat soupeře ještě ve druhé půli vést a pak zabrat a zvítězit.“

Atlanta - Milwaukee 102:96, Cleveland - Oklahoma City 117:82, Toronto - Charlotte 93:86, Boston - Golden State 119:111, Philadelphia - Orlando 94:96, Detroit - New York 110:96, LA Clippers - Denver 105:106, Houston - Indiana 90:91, San Antonio - Chicago 98:88, Utah - Memphis 117:100, Portland - Miami 106:68, Sacramento - New Jersey 114:116 po prodl., Minnesota - Phoenix 102:110.

Autor: Michal Kuchta

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Seniorka. Ilustrační foto.
3 13

Bydlení, léky, jídlo. Pražští senioři jsou ohroženi chudobou

Lékaři Nemocnice Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL, využívají při operacích nový moderní operační stůl. Vybavení v hodnotě 1,8 milionu korun je určené pro veškeré operace napříč lékařskými odbornostmi.
1 7

Dlouhé čekání na operace? Stovky Čechů míří za lékařem za hranice

Balík vám nově vydají v balíkovně. Bez fronty i občanky

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Česká pošta chce od prázdnin rozšířit služby. Zatímco počet odeslaných dopisů v posledních letech klesá, objem poslaných balíků naopak roste. Pošťáci proto rozšíří své balíkové služby, vstříc klientům ale chce jít pošta i s datovými schránkami.

Jako v Izraeli. Mostecké děti se učí přežít teror

Připomíná to civilní obranu v Izraeli, kde je stav ohrožení součástí života. V Mostě je to zatím jen experiment, který má připravit děti na měnící se Evropu.

Krveprolití v Pákistánu: Bomby a střelba ukončily 46 životů

Pátek byl pro Pákistán dnem násilí. Při několika bezpečnostních incidentech na různých místech země zde zahynulo více než šest desítek osob. Nejkrvavější účet mají bombové exploze v severopákistánském Paračináru.

DOTYK.CZ

Před 69 lety hrozila atomová válka. Zažehnala ji chladná hlava a teplá zima

Winston Churchill chtěl na Sověty shodit atomovku, prezident Francie de Gaulle mu souhlasně přitakával. Americký prezident Harry Truman byl pro citlivější řešení, sovětskou blokádu Berlína započatou jen před pár hodinami, hodlal vyřešit leteckým mostem. Tenhle risk z odpoledne 23. června 1948 vyjde. A Sověti utrpí první poválečnou diplomatickou porážku.