Phoenix dál vítězí a vyhlíží play off

Phoenix – Pátá výhra v řadě dala O´Nealovi a spol. naději. Na osmé místo ztrácí tři výhry.

24.3.2009

Steve Nash z Phoenixu padá po tvrdém nájezdu denverského Chaunceyho Billupse.Foto: REUTERS/Rick Scuteri

Hráče Suns čekal doma těžký zápas se čtvrtým týmem Západu Denverem. Phoenix se stále bije o naději podívat se do play off a v pondělí ukázal, že to myslí vážně.

Pátou výhrou v řadě udolal Nuggets 118:115 a na osmou příčku Dallasu Mavericks ztrácí tři výhry.

„Tohle pro nás bylo obrovské vítězství,“ neskrýval radost pivot domácích Jason Richardson, autor 22 bodů. „Hrajeme o bytí a nebytí. Každá výhra, každý zápas je pro nás rozhodující. Je super, že bojujeme.“

Hosté přitom v závěru třetí čtvrtiny vedli o jedenáct bodů, ale pak náporu Phoenixu neodolali. Posledních šestnáct minut ztratili v poměru 27:41.
„Obrana nás dostala do vedení, ale pak jsme opět nedokázali zastavit jejich útoky,“ zlobil se kouč hostů George Carl.

Domácím naopak závěr vyšel skvěle, klíčové tři body za koš a trestný hod proměnil v poslední minutě Grant Hill, se třiadvaceti body nejlepší střelec domácích.

„Dnes jsme odpověděli. Bojovali jsme. Kluci pochopili důležitost okamžiku,“ povídal Hill a doplnil ho veterán Shaquille O´Neal. „Hráli jsme slušně. Posledních šest duelů hrajeme dobrý basketbal.“

New York dál prohrává a play off se mu ztrácí

Důležitý duel se hrál i v New Yorku. Domácí Knicks ale zkolabovali popáté v řadě a dříve reálné play off jim začíná prokluzovat mezi prsty. Prohra s Orlandem 102:106 znamená, že Knicks ztrácejí na osmou pozici stále tři výhry a závěr základní části se blíží. Pro New York by to znamenalo osmou nepovedenou sezonu v řadě.

„Nestarám se o to, co se stalo v minulých sedmi letech, bojím se o letošek,“ řekl serveru nba.com kouč domácích Mike D´Antoni. „Nejsem nadšen, jak se nyní věci vyvíjejí, ale nehrajeme špatně, makáme. A budeme se snažit zahrát ještě lépe.“

Orlando naopak stále atakuje na Východě druhý Boston, na obhájce ztrácí dvě výhry. V New Yorku mu hodně pomohl Hedo Turkoglu, jenž nastřílel dvanáct ze svých šestnácti bodů v poslední čtvrtině.

Atlanta - Minnesota 109:97, Boston - LA Clippers 90:77, Miami - Memphis 94:82, New York - Orlando 102:106, Phoenix - Denver 118:115, Portland - Philadelphia 108:114 PP, Washington - Chicago 99:101.

Autor: Michal Kuchta

24.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.