52:85. Brněnské basketbalistky dostaly facku od Fenerbahce

Brno - Nešlo to. Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve druhém kole Evropské ligy doma s Fenerbahce Istanbul 52:85. Po druhé porážce zůstaly české vicemistryně v tabulce na posledním osmém místě. Po úvodním padesátibodovém debaklu v Bourges podaly Brňanky bojovnější výkon, proti favorizovaným soupeřkám ale neměly šanci na lepší výsledek.

12.11.2014 AKTUALIZOVÁNO 12.11.2014

Takhle se Michaela Stejskalová prala s tureckou přesilou.Foto: ČTK/Igor Zehl

Brňanky navzdory několika zbytečným ztrátám míčů stačily s loňskými finalistkami Euroligy držet krok necelou čtvrthodinu, kdy si ještě udržovaly pětibodovou ztrátu. Zásluhu na vyrovnaném průběhu měla zejména Stejskalová, která se blýskla několika odvážnými průniky pod koš a za první čtvrtinu zaznamenala 11 bodů.

Turecký tým spoléhal po zisku míče na rychlé protiútoky, které většinou zakončovaly pohyblivé podkošové hráčky Ndourová a Charlesová.

"Největší problémy jsme měly s výškovou převahou soupeřek. Když střelu neproměnily, tak si ještě stačily doskočit míč," poznamenala Michaela Stejskalová.

Rozdíl se začal zvyšovat v závěru poločasu. Turecký celek těžil z širokého kádru, naopak Brňanky po prostřídání první pětky už herně pokulhávaly. Největší rozdíl byl v doskakování, v němž dominovaly hráčky Istanbulu, které do poločasu získaly dvacetibodový náskok.

Kouč: Zlepšili jsme se

"V naší hře už nebyla nervozita. Kdybychom měly méně ztrát míčů, tak by byl výsledek ještě lepší. Na konci zápasu nám dělala problémy zónová obrana. Navzdory prohře si z dnešního zápasu můžeme vzít věci, na kterých se dá stavět," uvedla Kateřina Hindráková.

Po změně stran Brňanky zpřesnily obranu a nepouštěly soupeřky tak často do snadných střeleckých pozic. Třetí desetiminutovku prohrál IMOS pouze o dva body, ovšem v poslední čtvrtině již domácí hráčky neměly síly, aby stačily náporu soupeřek vzdorovat.

"Určitě bylo v naší hře a zejména v obraně vidět zlepšení. Fenerbahce má kvalitní tým se čtyřmi výbornými podkošovými hráčkami. Pokud jsme hráli rychle a měli síly, tak se nám dařilo i zakončovat," uvedl kouč Brňanek Jan Bobrovský.

12.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Pomoc s ochranou státních hranic by měly „slušně nabídnout" Řecku ostatní země Evropské unie ve chvíli, kdy to Atény samy nezvládají. Při příchodu na dnešní mimořádný summit EU k migrační problematice to prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.
2 11

Brusel kárá Maďarsko. Jak skončí spor o vysoké školy?

Bezpilotní letoun - dron. Ilustrační foto.
5 12

Policie chce na pomoc nové drony. Nejenom k ochraně prezidenta

Trump chce odejít z NAFTA. Největší obchodní dohoda světa možná skončí

Bílý dům chce odstoupit od severoamerické dohody o volném obchodu. Největšímu obchodnímu uskupení světa tak možná hrozí zánik. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je smlouva pro Ameriku nevýhodná a brání ve vytváření nových pracovních míst.

Smutná zpráva z filmového světa. Zemřel Jonathan Demme, režisér Mlčení jehňátek

Jonathan Demme, režisér oscarového Mlčení jehňátek, dnes zemřel v New Yorku. Bylo mu 73 let. Příčinou úmrtí byly komplikace s rakovinou jícnu.

Překvapení se nekoná, Rada zvolila šéfem ČT opět Petra Dvořáka

Českou televizi povede od začátku října po dobu dalších šesti let opět její stávající ředitel Petr Dvořák. V druhém kole volby generálního ředitele veřejnoprávní televize získal od Rady České televize maximum patnácti možných hlasů.

Charlie Hebdo: Policie zadržela 10 podezřelých

/VIDEO/ Velké zatýkání po Francii a Belgii. V souvislosti s útokem na redakci časopisu Charie Hebdo z ledna 2015 bylo do dneška zadrženo deset podezřelých.