52:85. Brněnské basketbalistky dostaly facku od Fenerbahce

Brno - Nešlo to. Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve druhém kole Evropské ligy doma s Fenerbahce Istanbul 52:85. Po druhé porážce zůstaly české vicemistryně v tabulce na posledním osmém místě. Po úvodním padesátibodovém debaklu v Bourges podaly Brňanky bojovnější výkon, proti favorizovaným soupeřkám ale neměly šanci na lepší výsledek.

12.11.2014 AKTUALIZOVÁNO 12.11.2014

Takhle se Michaela Stejskalová prala s tureckou přesilou.Foto: ČTK/Igor Zehl

Brňanky navzdory několika zbytečným ztrátám míčů stačily s loňskými finalistkami Euroligy držet krok necelou čtvrthodinu, kdy si ještě udržovaly pětibodovou ztrátu. Zásluhu na vyrovnaném průběhu měla zejména Stejskalová, která se blýskla několika odvážnými průniky pod koš a za první čtvrtinu zaznamenala 11 bodů.

Turecký tým spoléhal po zisku míče na rychlé protiútoky, které většinou zakončovaly pohyblivé podkošové hráčky Ndourová a Charlesová.

"Největší problémy jsme měly s výškovou převahou soupeřek. Když střelu neproměnily, tak si ještě stačily doskočit míč," poznamenala Michaela Stejskalová.

Rozdíl se začal zvyšovat v závěru poločasu. Turecký celek těžil z širokého kádru, naopak Brňanky po prostřídání první pětky už herně pokulhávaly. Největší rozdíl byl v doskakování, v němž dominovaly hráčky Istanbulu, které do poločasu získaly dvacetibodový náskok.

Kouč: Zlepšili jsme se

"V naší hře už nebyla nervozita. Kdybychom měly méně ztrát míčů, tak by byl výsledek ještě lepší. Na konci zápasu nám dělala problémy zónová obrana. Navzdory prohře si z dnešního zápasu můžeme vzít věci, na kterých se dá stavět," uvedla Kateřina Hindráková.

Po změně stran Brňanky zpřesnily obranu a nepouštěly soupeřky tak často do snadných střeleckých pozic. Třetí desetiminutovku prohrál IMOS pouze o dva body, ovšem v poslední čtvrtině již domácí hráčky neměly síly, aby stačily náporu soupeřek vzdorovat.

"Určitě bylo v naší hře a zejména v obraně vidět zlepšení. Fenerbahce má kvalitní tým se čtyřmi výbornými podkošovými hráčkami. Pokud jsme hráli rychle a měli síly, tak se nám dařilo i zakončovat," uvedl kouč Brňanek Jan Bobrovský.

12.11.2014 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Zmlátil dvě ženy. Zdržely jej prý ve frontě u pokladny

Pardubice - Z výtržnictví obvinila pardubická policie 47letého muže, který měl zmlátit dvě ženy. Jednu vážně zranil.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.