Volejbalistky Prostějova se na výhru v Brně pořádně nadřely

Brno, Prostějov - Agelky se hned po návratu z ruské Kazaně zapojily do české extraligy. V sobotu se Čadův výběr vydal do Brna, kde změřil síly s Královým Polem. Hanačky těžký zápas zvládly ve třech setech, ale na výhru se nadřely.

16.11.2014

VK Agel Prostějov. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Lukáš Horák

Hned úvodní sada zápasu přinesla nečekaně vyrovnaný boj. Agelky sice rychle vedly 3:0, ale Brno vzápětí srovnalo a stav dokonce otočilo na 6:5. Duel ovlivňovalo především podání, ve zbylých činnostech si nebyly oba týmy moc jisté. Královo Pole poté zabralo v obraně a uteklo favoritkám na rozdíl pěti bodů. Útoky Karg však Prostějov dostaly z krize. Ve vyrovnaném závěru prvního setu se nakonec radovali hosté.

Druhá část byla v podání Čadova celku o poznání lepší, přesto však kvůli nevynuceným chybám se domácí drželi na dostřel. Královo Pole se díky výborné nahrávačce Novákové dokonce dostalo do vedení 14:11. Agelky se však vzchopily a bodovou šňůrou nepříznivý stav otočily a zvítězily 25:19.

Ve třetím setu těžily Hanačky s výborné spolupráce mezi Weis a Karg, díky níž se dostaly do vedení 11:5. Prostějov pokračoval v dobrém výkonu a nedopustil domácím smazat své manko. Konečná výhra 25:20, tak jen potvrdila nadvládu Agelek nad českými palubovkami.

„V první polovině zápasu měly holky strašně pomalý pohyb, vinou horší dynamiky byly u míčů ve většině herních situací pozdě. Tím pádem dělaly chyby, které jindy v takové míře zdaleka nedělají, a když se soupeřkám dařilo tlačit podáním, tak nás místy dokázaly přehrávat. Tyhle pohybové, rychlostní a koordinační potíže srážely náš výkon dolů až do půlky druhého setu, působili jsme dost unaveně," řekl pro klubový web trenér Agelek Miroslav Čada.

Uniqa extraliga volejbalistek - 8. kolo:

Olomouc - Frýdek-Místek 0:3 (-22, -18, -15)
Nejvíce bodů: L. Polášková 9, Košická 8, P. Kojdová 6 - Závodná 13, Kubová 10, Dudová 9.

Olymp Praha - Šternberk 3:0 (17, 27, 16)
Nejvíce bodů: Hodanová 18, Jančaříková 8, Trnková a Mudrová po 6 - M. Janečková 12, Oborná 9, Šenková 8.

Ostrava - Přerov 3:1 (-21, 20, 21, 23)
Nejvíce bodů: Zedníková 16, Nachmilnerová 14, P. Polášková 12 - Dedíková 17, Šťastná 11, K. Kohoutová a Pavelková po 10.

KP Brno - Prostějov 0:3 (-25, -19, -20)
Nejvíce bodů: Onderková 11, Vyklická a Toufarová po 9 - Simonová 14, Kargová 13, Gambová a Markevičová po 8.

1. Prostějov 7 7 0 21:1 552:369 21
2. Olymp Praha 7 6 1 18:7 592:488 18