Barcelona opět padla a postup v Eurolize se vzdaluje. Satoranský nezářil

Bamberg - Basketbalistům Barcelony s Tomášem Satoranským vážně hrozí, že se nedostanou do play off Evropské ligy. V 6. kole nadstavbové části propadli v útoku a prohráli 70:74 na hřišti Bambergu. Na kontě tak mají jen dvě výhry a mohou spadnout až na sedmé místo ve skupině F. Satoranský si v utkání připsal osm bodů, dva doskoky a tři asistence.

4.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 4.2.2016

Tomáš Satoranský z Barcelony.Foto: ČTK/David Šváb

Český reprezentant vstoupil do utkání hodně aktivně, rychle si připsal koš a dvě asistence, jenže už po čtyřech minutách měl dva fauly a musel střídat. Místo něj se na rozehrávce chytnul Pau Ribas a Satoranský se pak už do hry nedostával tak často jako v předchozích zápasech. Celkem odehrál 18 minut, tedy o deset minut méně, než má v osmifinále průměr.

A to i přesto, že se Barceloně v útoku vůbec nedařilo. Výrazněji se bodově prosadil jen Justin Doellman, autor 19 bodů. Ostatní hráči se střelecky trápili, zejména pak pivot Ante Tomič, který potvrdil slabou formu z předchozích zápasů a dal jen čtyři body.

Při nepřesné střelbě z dálky Barceloně chyběly právě body z pod koše. Toho Bamberg využil a ve třetí části odskočil na devět bodů. Hosté se sice ještě vrátili do hry, ale v poslední části získali domácí dvouciferné vedení a to už nepustili.

Ve skupině E si první výhru připsala Darussafaka, která doma udolala Crvenou zvezdu Bělehrad 69:66. Důležitou venkovní výhru vybojoval Panathinaikos Atény, který triumfoval 78:60 nad Cedevitou Záhřeb. Srbský pivot Miroslav Raduljica k tomu přispěl 21 body.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 6. kolo:

Skupina E:

Cedevita Záhřeb - Panathinaikos Atény 60:78, Darüssafaka Istanbul - Crvena Zvezda Bělehrad 69:66, Unicaja Málaga - Kubaň Krasnodar 64:82.

Skupina F:

Bamberg - FC Barcelona 74:70 (za hosty Satoranský 8 bodů, 2 doskoky, 3 asistence).

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.