Barcelona opět padla a postup v Eurolize se vzdaluje. Satoranský nezářil

Bamberg - Basketbalistům Barcelony s Tomášem Satoranským vážně hrozí, že se nedostanou do play off Evropské ligy. V 6. kole nadstavbové části propadli v útoku a prohráli 70:74 na hřišti Bambergu. Na kontě tak mají jen dvě výhry a mohou spadnout až na sedmé místo ve skupině F. Satoranský si v utkání připsal osm bodů, dva doskoky a tři asistence.

4.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 4.2.2016

Tomáš Satoranský z Barcelony.Foto: ČTK/David Šváb

Český reprezentant vstoupil do utkání hodně aktivně, rychle si připsal koš a dvě asistence, jenže už po čtyřech minutách měl dva fauly a musel střídat. Místo něj se na rozehrávce chytnul Pau Ribas a Satoranský se pak už do hry nedostával tak často jako v předchozích zápasech. Celkem odehrál 18 minut, tedy o deset minut méně, než má v osmifinále průměr.

A to i přesto, že se Barceloně v útoku vůbec nedařilo. Výrazněji se bodově prosadil jen Justin Doellman, autor 19 bodů. Ostatní hráči se střelecky trápili, zejména pak pivot Ante Tomič, který potvrdil slabou formu z předchozích zápasů a dal jen čtyři body.

Při nepřesné střelbě z dálky Barceloně chyběly právě body z pod koše. Toho Bamberg využil a ve třetí části odskočil na devět bodů. Hosté se sice ještě vrátili do hry, ale v poslední části získali domácí dvouciferné vedení a to už nepustili.

Ve skupině E si první výhru připsala Darussafaka, která doma udolala Crvenou zvezdu Bělehrad 69:66. Důležitou venkovní výhru vybojoval Panathinaikos Atény, který triumfoval 78:60 nad Cedevitou Záhřeb. Srbský pivot Miroslav Raduljica k tomu přispěl 21 body.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 6. kolo:

Skupina E:

Cedevita Záhřeb - Panathinaikos Atény 60:78, Darüssafaka Istanbul - Crvena Zvezda Bělehrad 69:66, Unicaja Málaga - Kubaň Krasnodar 64:82.

Skupina F:

Bamberg - FC Barcelona 74:70 (za hosty Satoranský 8 bodů, 2 doskoky, 3 asistence).

Šéfové stran: ANO směřuje k vůdcovskému řízení

Hnutí ANO dnešní změnou stanov, která posiluje pravomoci předsedy, míří k vůdcovskému či autoritářskému řízení hnutí. Shodují se šéfové sněmovních stran. Podobné změny ve svých stranách vylučují, demokratické strany podle nich mají být postaveny na rozhodování kolektivních orgánů.

Krpálek porazil světovou dvojku Nateu, bude se prát o bronz

Judista Lukáš Krpálek při premiéře v nejvyšší váhové kategorii ukázal, že bude znovu patřit mezi hlavní favority. Olympijský vítěz sice nakonec skončil na Grand Prix v Düsseldorfu pátý bez medaile, ale v průběhu turnaje porazil světovou dvojku Daniela Nateu, Rumuna vážícího přes 170 kilogramů. Krpálek prohrál až poslední dva zápasy - v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou a v boji o bronz s Kazachem Jeržanem Šynkejevem, přestože byl v obou aktivnější než soupeři.