Basketbalistky Gambrinusu Brno dokázaly ve druhém utkání čtvrtfinálové série Evropské ligy porazit španělskou Valencii 65:55 a odvrátily tak hrozbu vyřazení. Série je vyrovnaná 1:1 a opostupujícím do Final Four rozhodne třetí utkání hrané příští středu na půdě Španělek.

Brno si během prvního poločasu postupně vypracovalo více než desetibodový náskok, který až do konce třetí čtvrtiny dokázalo udržovat. Vposlední části hry ovšem Španělky několika přesnými trefami zdálky stáhly náskok domácích až na rozdíl pouhých čtyř bodů. Dvě a půl minuty před koncem byl stav 59:55. Poté ovšem Valencie zbytečně ztratila míč pod vlastním košem a rozehrávačka Žirková přenou střelou zvýšila náskok Brňanek. Ten ještě minutu před koncem navýšila Vítečková a české basketbalistky už závěr zvládly.

Výhru 65:55 poté pro Českou televizi ohodnotil trenér vítězek Jan Bobrovský. „Jsem rád, že jsme ten mečbol odvrátili a dotáhli to na shodu. Škoda, že jsme neudrželi šestnáctibodový náskok zprvního poločasu. Bude to ještě velmi obtížné.“

Na poslední tři minuty poslal trenér Bobrovský do utkání ilehce zraněnou Hanu Machovou. „Ony to na konci hodně stáhly, tak asi proto. Ale bylo vidět, že jim ubývají síly, už první utkání ve Španělsku odehrály některé jejich hráčky pětatřicet minut,“ komentovala své překvapivé zařazení do sestavy brněnská kapitánka.

Po druhých výhrách do Final Four již postoupily hráčky ruských týmů Spartak Moskva a Jekatěrinburg.

Výsledky

Gambrinus Brno– Ros Casares Valencie 65:55

Nejvíc bodů: Maiga Baová 15, Vítečková a Žirková po 10– Douglasová 22, Miltonová 13.Fauly: 16:11. TH: 3/3:4/7. Trojky: 4:5. Rozhodčí: Radovič (Chor.), Javor (Slovin.), Barth (Něm.). Diváci: 0.00. Stav série:1:1.

Další zápasy: Dynamo Moskva – Spartak Moskva 58:98 , série 0:2, Jekatěrinburg – CSKA Moskva 94:90, série 2:0, Fenerbahce Istanbul – Bourges 72:74, série 0:2.