Největší favorité Gambrinus Brno a USK Praha venku nezaváhali, uspěl i Trutnov, třebaže Spartu zdolal až po prodloužení. K postupu do semifinále je zapotřebí dvou vítězství; druhé zápasy se hrají v pátek, případné třetí v sobotu.

Nejlepší celek nadstavbové skupiny A2 Valosun Brno sice s Hradcem prohrál první čtvrtinu o devět bodů a ani třetí desetiminutovka mu pak příliš nevyšla, v závěru ale Brňanky nevelký náskok udržely. "Výborné utkání z obou stran, divákům se muselo líbit," prohlásil asistent trenéra vítězek Richard Klein. Východočešky však i přes úvodní nezdar věří, že doma dvakrát vyhrají a postoupí.

Utkání Slovanky Tábor s obhájkyněmi titulu z Brna i Karlových Varů proti pražským vysokoškolačkám měla podle očekávání jednoznačný průběh, to vyrovnanější skončilo na západě Čech rozdílem 45 bodů. Drama se zato odehrálo v hale Sparty, kde si Trutnov vybojoval prodloužení až v samém závěru čtvrté desetiminutovky díky koši Zohnové. I v nastavení se pak štěstí přiklonilo na stranu hostujících basketbalistek, třebaže Pražanky podaly jeden z nejlepších výkonů v sezoně.

Výsledky - čtvrtfinále, první zápasy:

Slovanka Tábor - Gambrinus Brno 50:113 (10:40, 28:69, 44:94)

Nejvíce bodů: Perželová 15, Dřevová 14, Staňková 6 - Kulichová 24, Vítečková 20, Veselá 19, Večeřová 16, Žirková a Hejdová po 11. Rozhodčí: Hošek, Hanuš. Trestné hody: 7/6 - 17/14. Fauly: 14:14. Trojky: 2:7. Diváci: 257. Nejlepší hráčka: Kulichová.

Karlovy Vary - USK Praha 64:109 (14:25, 28:55, 52:83)

Nejvíce bodů: Sedláčková 15, Chocholatá 12, Šandorčínová a Žižková po 9 - Le Dréanová 16, Daleyová 13, Elhotová a Volná po 11, Hartigová 10. Rozhodčí: Galajda, Smetana. Trestné hody: 17/14 - 30/20. Fauly: 26:19. Trojky: 6:5. Diváci: 150. Nejlepší hráčka: Le Dréanová.

Sparta Praha - Trutnov 83:87 po prodl. (14:22, 39:37, 52:54, 76:76)

Nejvíce bodů: Pechová 23, Kysilková 15, Peterková a Reeseová po 12 - Ziklová 26, Mišurová 19, Zohnová 10. Rozhodčí: Vondráček, Kittlerová. Trestné hody: 30/21 - 22/15. Fauly: 21:27. Trojky: 6:5. Diváci: 143. Nejlepší hráčka: Peterková.

Valosun Brno - Hradec Králové 84:79 (16:25, 47:41, 66:68)

Nejvíce bodů: Svobodová 25, Zrůstová 20, Mayesová 12, Vlková a Procházková po 11 - Mlejnková 15, Růžičková 13, Hanksová 12, Ondřejová a Bartoňová po 11. Rozhodčí: Holubek, Janovský. Trestné hody: 23/18 - 27/21. Fauly: 20:22. Trojky: 2:4. Diváci: 230. Nejlepší hráčka: Svobodová.