Miami předvedlo drtivý závěr proti Houstonu. Clippers prodloužili sérii

New York - Basketbalisté Miami porazili Houston 113:104 díky závěrečné šňůře 15:2. Své vítězné série v NBA prodloužili Los Angeles Clippers (11 výher) i San Antonio Spurs (10 výher).

17.3.2014

LeBron James z Miami (vpravo) a Dwight Howard z Houstonu.Foto: ČTK/ABACA/Sun Sentinel

Obhájci titulu z Miami ještě pět minut před koncem zaostávali. Zlom přišel, když houstonský Patrick Beverley trojkou zvýšil na 102:98 a vzápětí hosté obdrželi technickou chybu za zdržování hry - Dwight Howard plácnul do míče, který propadl košem. Od té chvíle domácí bodovou šňůrou rozhodli o svém vítězství.

Rockets v koncovce několikrát zapomněli v obraně na Raye Allena, jenž je v poslední čtvrtině ztrestal čtrnácti ze svých 25 bodů. LeBron James a Dwyane Wade přidali po 24 bodech.

"Přestali jsme dělat to, co nás drželo ve hře. Ve čtvrté části jsme byli statičtí s míčem. Volili jsme těžké střely místo toho, abychom prostě hráli svoji hru," řekl Howard, jenž nasbíral 21 bodů, 14 doskoků a pět asistencí. Jeho spoluhráč James Harden byl nejlepším střelcem utkání s 30 body.

Clippers dovedl k výhře oslavenec Griffin

Už pojedenácté v řadě zvítězili Los Angeles Clippers, kteří přehráli Cleveland 102:80. Vítěze vedl Blake Griffin, jenž oslavil 25. narozeniny 21 body, 11 doskoky a osmi asistencemi. Chris Paul přidal 16 bodů a 15 asistencí. Už v první půli z utkání odstoupil clevelandský Kyrie Irving kvůli svalovému zranění.

Desátou výhru v řadě slavili hráči San Antonia, kteří porazili Utah 122:104. Spurs si připsali již 50. vítězství v sezoně, což se jim povedlo patnáctý rok po sobě.

Dallas ukončil černou sérii s Oklahomou, kterou po jedenácti prohrách v řadě tentokrát zdolal 109:86. Domácím, kteří nechali odpočívat Russella Westbrooka, nestačilo 30 bodů Kevina Duranta. Mavericks stříleli s úspěšností 53,3 procenta, zatímco domácí se dostali jen na 36,7 procenta.

Pro Dallas to bylo důležité vítězství v boji o play off, protože uspěl i devátý celek Západní konference Phoenix, jenž si poradil s Torontem 121:113. Dallas je v tabulce sedmý s náskokem půl zápasu na osmý Memphis, na který Phoenix ztrácí další zápas.

Thompson rozhodl trojkou 11 sekund před koncem

Golden State Warriors zvítězili na palubovce Portlandu 113:112. Rozhodl Klay Thompson trojkou 11 sekund před koncem. Domácí Nicolas Batum mohl vyrovnat, ale trefil jen jeden ze dvou trestných hodů. Hvězdou utkání byl hostující Stephen Curry, který za prvních dvacet minut ani jednou neskóroval, ale ve zbytku zápasu si připsal 37 bodů.

New Orleans udolalo Boston 121:120 po prodloužení. Pelicans táhl výborně hrající Anthony Davis, jenž si zlepšil osobní rekord na 40 bodů, k nimž přidal 21 doskoků. Davis stanovil i nový klubový rekord, protože nastřílel 28 a více bodů v šesti zápasech po sobě.

Výsledky NBA:

LA Clippers – Cleveland 102:80, Miami – Houston 113:104, Milwaukee – Charlotte 92:101, Minnesota – Sacramento 104:102, New Orleans – Boston 121:120 po prodl., Oklahoma City – Dallas 86:109, Portland – Golden State 112:113, San Antonio – Utah 122:104, Toronto – Phoenix 113:121.

2. Portland 67 43 24 64,2
3. Minnesota 65 33 32 50,8