K pátému vzájemnému zápasu finálové série basketbalové Mattoni NBL hrané na čtyři vítězné zápasy proti sobě nastoupily týmy Nymburka a Prostějova. Stav byl před utkáním nerozhodný 2:2 a hrálo se na nymburské palubovce.

Kdo uspěje v tomto duelu, bude blíže k zisku mistrovského titulu. A utkání se povedlo lépe mužstvu Nymburka.

První poločas pátého finále byl naprosto vyrovnaný. Družstva se tahala o vedení, každý bod byl pro oba týmy velice důležitý. Ani jeden si však nevytvořil větší než čtyřbodový náskok. Druhý poločas tedy sliboval opět velké drama.

A také to tak bylo. A diváci viděli opravdu skvělý basketbal. Hostům se vydařila třetí čtvrtina, kterou vyhráli o sedm bodů a do poslední desetiminutovky šli se šestibodovým náskokem. Nymburku ale vyšel závěr střetnutí. Domácí už prohrávali o devět bodů, pak však začali na plné obrátky a podařilo se jim vyrovnat.

Rozhodovalo tedy strhující prodloužení a v něm měli více štěstí domácí, kteří se ujali vedení 3:2 na zápasy.

Šesté střetnutí série se hraje už v pátek na prostějovské palubovce a začátek zápasu je v 18 hodin.

Finále play off ligy basketbalistů - 5. zápas
Nymburk - Prostějov 86:84 po prodl. (21:21, 36:35, 49:55, 77:77)
Nejvíce bodů: Simmons 21, Nissim 16, Benda 15, Sokolovský 10 - Lawrence 19, Landry 18, Veikalas 17, Nicholson 14, Šlezas 10. Rozhodčí: Lukeš, Vrážel, Hošek. Fauly: 25:25. Pět chyb: 45. Benda - 45. Nicholson. Trestné hody: 25/11 - 21/16. Trojky: 9:8. Diváci: 1300. Stav série: 3:2.