Basketbalisté San Antonia vyhráli v Torontu po druhém prodloužení

New York – Basketbalisté San Antonia zvítězili na půdě Toronta 111:106 po druhém prodloužení a připsali si v NBA třetí výhru na hřištích soupeřů za sebou. Spurs nasměroval k úspěchu Tony Parker, který ve druhém prodloužení zaznamenal sedm ze svých 32 bodů. Tim Duncan přidal 26 bodů. V týmu Raptors dal 29 bodů DeMar DeRozan, jenž vyrovnal vteřinu před koncem prvního prodloužení. Toronto zatím v sezoně vyhrálo jen tři ze 14 zápasů.

26.11.2012

Ilustrační fotoFoto: REUTERS/ Mike Cassese

V prvním prodloužení vybojoval Boston výhru 116:110 nad Orlandem. Celtics měli v poločase desetibodový náskok, ale po třetí části už vedlo o dva body Orlando. Jedním z hrdinů zápasu byl Paul Pierce, který sice v závěru čtvrté části promarnil šanci svou střelou rozhodnout, ale v prodloužení trefil důležitou trojku, jež poslala Boston definitivně do vedení. V dresu Celtics se vytáhl Kevin Garnett 24 body a 10 doskoky, Pierce přidal 23 bodů a Rajonu Rondovi (15 bodů a 16 asistencí) chyběl jediný doskok k triple-double.

„Má skvělé vidění, cit pro rozestavení hráčů a jeho načasování je neuvěřitelné. Většinou vidí o krok dopředu před obranou a navede spoluhráče do správných pozic. Pěkně se na to dívá," chválil bostonského rozehrávače Ronda trenér Orlanda Jacque Waughn.

New York přehrál bez problémů Detroit 121:100. Knicks soupeře rozstříleli z dálky, když proměnili 17 z 33 trojkových pokusů. Střelcem utkání byl Carmelo Anthony s 29 body, náhradník Steve Novak dal 18 bodů.

Philadelphia porazila Phoenix 104:101. Suns měli šanci na vyrovnání za stavu 103:101 pět vteřin před koncem utkání, jenže po nájezdu Michaela Beasleyho se míč vykroutil z obroučky. Mužem zápasu byl domácí rozehrávač Jrue Holiday, který nasbíral 33 bodů a 11 asistencí.

V dobrých výkonech pokračuje Brooklyn, který si poradil s Portlandem 98:85. Před poslední čtvrtinou byl stav vyrovnaný 70:70, ale závěr patřil domácím, kteří si připsali osmou výhru z 12 zápasů. Nets vedl Joe Johnson s 21 body. Celá základní pětka Portlandu se dostala do dvouciferných čísel, ale náhradníci přispěli pouze devíti body.

Výsledky NBA

Brooklyn – Portland 98:85, Denver – New Orleans 102:84, New York – Detroit 121:100, Orlando – Boston 110:116 po prodl., Philadelphia – Phoenix 104:101, Toronto – San Antonio 106:111 po 2. prodl.

26.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
Lidé se přicházeli rozloučit se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem 23. března do katedrály sv. Víta v Praze.
6 15

Sadiq Khan
7 10

Londýn se nikdy nenechá zastrašit terorem, řekl starosta Khan

Další útok v Antverpách: Muž chtěl najet do nákupní zóny, byl zatčen

V Antverpách dnes policie a armáda zmařily pokus o atentát. Oznámil to antverpský starosta Bart De Wever poté, co jistý muž najel autem vysokou rychlostí do nákupní zóny. Řidič byl zatčen. Podle belgického federálního prokurátora jde o Francouze; policie hovoří o muži "severoafrického původu". V autě byly nože a další zbraně. Incident se obešel bez obětí a raněných. V Antverpách byla posílena bezpečnostní opatření.

Šéf strážníků v Praze 1 byl obviněn ze zneužití pravomoci. Prý sebral telefon

Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Uvedla to ve čtvrtek televize Prima na základě vyjádření mluvčího pražské státní policie Tomáše Hulana. Stejskal údajně při kontrole auta, které asi neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon.

Úkoly pro ministra Havlíčka: zlevnit volání a řešit OKD

Na místo odvolaného Jana Mládka navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jiřího Havlíčka (40). Dosud byl na ministerstvu náměstkem. Teď záleží na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda jej jmenuje. Sobotka předpokládá, že se Zeman s Havlíčkem nejprve sejde. Jmenování poté očekává během několika dní.