Basketbalistky Brna nestačily v Evropské lize na Madrid

Brno - Hráčky Friska Brno prohrály se španělským celkem 52:81 a připsaly si osmou porážku za sebou.

18.1.2012

Basketbalistky Brna (v bílé) v zápase Evropské ligy proti Madridu.Foto: Deník/Drahomír Stulír

Za první čtvrtinu propadlo košem jen pět míčů z rukou basketbalistek brněnského Frisca. Úvodních deset minut rozhodlo zápas dvanáctého kola Euroligy mezi domácím Friscem a španělským Rivasem Ecópolis. Vítěz prestižní soutěže z roku 2006 utrpěl porážku 52:81. Po poločase to ale při výsledku 22:52 vypadalo na jednu z nejtěžších proher historie. V tabulce základní skupiny C zůstal s jedinou výhrou přikován na posledním místě, už dávno bez naděje na postup do další fáze.

Už v prvním zápase s Rivasem si trenér Brňanek stěžoval na váhavý výkon v úvodní části, který je stál nadějnější výsledek. Jenomže na jihu Moravy se hrálo podle stejného scénáře. Hned úvodní desetiminutovka a nepříznivý stav 9:25 pohřbil šance na překvapení. „V Madridu to za stejnou dobu bylo o třicet bodů. Ale co mám dělat, když za pět a půl minuty dáme dva body. Naše hráčky byly ustrašené. Když nám nejde střelba z dálky, musíme najet pod koš,“ hlásil po utkání šéf Frisca Jan Bobrovský

Frisco potvrdilo, že se mu v posledních sezonách na španělské týmy nedaří. Na palubovce madridského celku v listopadu inkasovalo tvrdý direkt v podobě výsledku 70:112. O sezonu dříve prohrálo s Valencií 49:98. „Měli jsme hrůzostrašný první poločas. Takto se basketbal nedá hrát. Sice nemáme vysoké hráčky, ale můžeme se o výsledek aspoň porvat. Ve druhé půli to nebylo výrazně lepší, ale aspoň jsme bojovali,“ shrnul utkání kouč domácího týmu.

V dresu Frisca se v lepším světle ukázala snad jen střelkyně Tereza Pecková, autorka 14 bodů a agilní Američanka Jasmine Thomasová. Bojovnost opět předvedla Barbora Kašpárková.

V dresu Rivasu excelovala hlavně Essence Carsonová, která konto Friasca zatížila 25 body. „Hraje to skoro jako chlap,“ přiblížila souboje s nejlepší hráčkou utkání domácí basketbalistka Alena Hanušová.

„Snažily jsme se, ale kvalita je zkrátka na straně Španělek. Pod košem i na křídlech jsou silnější. Nám už o nic nešlo, asi i těžko hledáme motivaci. Nám jde v uvozovkách jen o výhru,“ dodala Hanušová.

Frisco pokračuje své neúspěšné tažení euroligou příští týden v chorvatském Gospici, o týden pozdeji soutěž uzavře doma v hale Rosnička v Žabovřeskách s Košicemi.

Evropské ligy basketbalistek - 12. kolo, skupina C.

Frisco Brno - Rivas Madrid 52:81 (9:25, 22:52, 35:62)
Nejvíce bodů: Pecková 14, Thomasová 10, Hejdová 8 - Carsonová 25, Krivačevičová 12, Aguilarová 11. Rozhodčí: Mrdak (Srb.), Demetriu (Kypr), Santos (Portug.). Trestné hody: 12/8 - 4/3. Fauly: 7:12. Trojky: 4:2. Diváci: 600.

Spartak MO - Košice 68:65, Montpellier - Gospič 89:81 po prodl.

Pilot indického letadla nad Českem usnul, zasahovaly stíhačky

Krajně pravicová Národní fronta (FN) získala podle dílčích výsledků sčítání v prvním kole francouzských regionálních voleb 28 procent hlasů.