Brňanky se Spartakem krok nedržely, USK uspělo na palubovce Záhřebu

Vidnoje/Záhřeb- Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve 4. kole Evropské ligy v Moskvě s favorizovaným Spartakem vysoko 63:95. České vicemistryně utrpěly druhou porážku ze tří utkání v soutěži, ruský klub naproti tomu vede skupinu A se čtyřmi výhrami. USK Praha slaví první výhru v sezoně. Po třech nezdarech porazilo domácího nováčka soutěže Novi Záhřeb 79:71.

14.11.2012

Jan Bobrovský.Foto: ČTK

Brňanky hrály bez kapitánky Horákové, jež onemocněla a do Ruska neodcestovala. První koš zápasu dala Pecková, ale bylo to také poslední vedení Brna. Už v prvním poločase nabral hostující tým Jana Bobrovského dvacetibodové manko, na debaklu nic nezměnila ani skutečnost, že nejlepší střelkyní zápasu byla brněnská Farhiya Abdiová s 24 body.

"Podali jsme ustrašený výkon. Soupeř šel do utkání s mnohem větší chutí, rval se o každý míč. Musím ale poznamenat, že mají ve svém kádru dvanáct kvalitních hráček. Jejich hlavní síla je pod košem, kde jsme se velmi těžko prosazovali," řekl kouč Brna Bobrovský.

Zkušenější a herně vyzrálejší basketbalistky Spartaku měly hru neustále v moci. Hlavně v prvním poločase byl mezi oběma týmy diametrální rozdíl v úspěšnosti střelby. Zatímco Brňanky dosáhly na 37 procent, soupeř se mohl pyšnit 74 procenty. Podíl na tom měla agresivní obrana domácího týmu, který nenechával protihráčkám klid a prostor v koncovce.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a americká trenérka Spartaku Pokey Chatmanová dala postupně příležitost všem dvanácti hráčkám. Bobrovský zase zařadil na několik minut do hry rekonvalescentku Šujanovou. V závěrečné čtvrtině ruský tým ještě přidal na obrátkách a bez problémů dotáhl zápas k vysokému vítězství.

"Ale nepovažuji výsledek v žádném případě za výbuch. Mezi oběma celky je velký výkonnostní rozdíl. Nám chybí oproti soupeři více zkušeností," uvedl Bobrovský.

Nová trenérka = první výhra

Pražský tým zvládl první ze série čtyř zápasů na palubovkách soupeřů s přehledem. Chorvatské hostitelky nepustil ani jednou do vedení a už v první čtvrtině si vypracoval dvouciferný náskok, který ve druhé čtvrtině vzrostl až na 17 bodů.

Střelecky se dařilo Jeleně Dubljevičové, autorce 21 bodů, a svůj suverénně nejlepší zápas v sezoně odehrála i Eva Vítečková, jež dala 17 bodů včetně tří trojek. Domácí hráčky se do zápasu nedokázaly vrátit přes výborný individuální výkon Mirny Mazičové, autorky 24 bodů a 14 doskoků. Závěrečné tři minuty sice chorvatský celek vyhrál poměrem 10:2, vítězství USK ale v ohrožení nebylo.

Utkání skupiny A 4. kola Evropské ligy basketbalistek:

Spartak Moskevská oblast - BK IMOS Brno 95:63 (27:16, 51:31, 76:50).
Nejvíce bodů: Vieruová 15, Augustusová a Kuzinová po 11, Yacoubouová 10 - Abdiová 24, Pecková 11, Vlková, Kašpárková a Jurčenková po 6. Fauly: 19:15. Trestné hody: 16/13 - 20/16. Trojky: 6:3.

Tarsus - Bourges 61:65.

Utkání Rivas Madrid - Györ se hraje až od 0:30.

Skupina C:
Novi Záhřeb - USK Praha 71:79 (12:23, 34:43, 53:67)
Nejvíce bodů: Mazičová 24, Mandirová 14, Mitchellová 7 - Dubljevičová 21, Vítečková 17, Brunsonová 13, Elhotová 11, Vaughnová 10. Rozhodčí: Spendl (Slivin.), Mehandjiev (Bulh.), Pavlov (Mak.). Fauly: 19:13. Trestné hody: 3/3 - 15/14. Trojky: 0:5. Diváci: 300.

Galatasaray Istanbul - Mondeville 58:47, Jekatěrinburg - Polkowice 66:57.

Akcie OKD byly při privatizaci podhodnocené, potvrdil posudek

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Lada Xray Exclusive chce být luxusní crossover. Je to nejdražší model značky

Ruská automobilka si chce také uzmout nějaký ten drobek z koláče oblíbenosti malých crossoverů. Co načala s modelem Xray, nyní rozvíjí s jeho mnohem komfortněji vybavenou verzí Exclusive.

Vlastní profil na Facebooku má už čtvrtina lidstva

Sociální sít Facebook už na celém světě využívá čtvrtina populace. Podle jejího zakladatele Marka Zuckerberga počet uživatelů přesáhl hranici dvou miliard.