Zcela podle očekávání je naopak stav 2:0 v sérii mezi mistrovským USK a VŠ Praha. Obhájkyně titulu druhý zápas vyhrály znovu přesvědčivě 82:48.

Trutnov naproti tomu srovnal krok s Valosunem Brno. Po porážce v moravské metropoli Kara zvítězila na domácí palubovce 78:66. Východočešky rozhodly zápas v prvním poločase, který vyhrály o 20 bodů.

Série mezi Hradcem Králové a Slavií má druhý duel na programu až v neděli v Praze.

NBL: Jindřichův Hradec půjde na Nymburk

Basketbalisté Jindřichova Hradce prohráli v posledním kole základní části NBL v Pardubicích 71:99 a po výhře Ostravy nad Opavou 68:61 na ně zbylo osmé místo v konečné tabulce. Znamená to, že je ve čtvrtfinále play off čeká obhájce titulu Nymburk. Sedmá Nová huť se utká s Děčínem a zbývající dvojice tvoří Prostějov - Ústí nad Labem a Pardubice - Opava.

Jindy velmi dobře útočící tým Jindřichova Hradce tentokrát v Pardubicích špatně střílel a už v první čtvrtině nabral dvoucifernou ztrátu. Hosté vstoupili laxně i do druhé půle, měli problémy v doskakování a navíc proměnili pouze 35 procent svých pokusů z pole. Pardubice se připravily na play off pěti výhrami v řadě.

"Jsem zklamaný z našeho výkonu. Nebyli jsme soupeři celý zápas. Můžeme odehrát slabší pasáže, ale nemůžeme takhle propadat od začátku utkání," zlobil se trenér Jihočechů Karel Forejt.

Jeho tým tak musel doufat v porážku z Ostravy, aby pak při shodné bilanci skončil před Novou hutí díky lepším výsledkům ve vzájemných zápasech. Na to ale nedošlo a Nymburku se vyhnuli Ostravané.

Prostějov smetl Ústí nad Labem

V Ostravě se přitom v defenzivním zápase ani jednomu z týmů nedařilo střelecky, ale Nová Huť využila menší počet ztrát a více trestných hodů. Opavě už o nic nešlo, hlavní ztrátu nabrali hosté ve třetí čtvrtině, kterou prohráli 12:23.

V preview čtvrtfinálového klání Prostějov potvrdil roli favorita proti Ústí nad Labem a zvítězil jasně 100:69. Zápas se definitivně zlomil ve druhé půli, kdy se Orlům začalo dařit z dlouhé vzdálenosti a nakonec proměnili 15 trojek. K tomu trestali zbytečné ztráty soupeře a porazili Severočechy i počtvrté v sezoně.

V zápase dvou celků, které play off mine, Svitavy zdolaly USK 90:74 a devátým místem vylepšili nejlepší umístění v klubové historii.

Druhý tým tabulky Děčín se naladil na čtvrtfinále jasnou výhrou 92:73 nad posledním Brnem. Pro hosty to byl poslední oficiální zápas před baráží proti vítězi první ligy, která ale přijde na řadu až zhruba za měsíc.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy žen - 2. zápasy:

VŠ Praha - USK Praha 48:82 (25:25, 33:53, 43:69)
Nejvíce bodů: Pudláková 16, Opočenská 8 - Vaughnová 25, Hanušová a Petrovičová po 11. Stav série: 0:2.

Trutnov - Valosun Brno 78:66 (20:9, 43:23, 58:45)
Nejvíce bodů: Ovsíková 17, Pazderová a Adamsová po 11, Ostarellová a A. Vacková 10 - Spragueová a Kopecká po 17, Vlková 9. Stav série: 1:1.

IMOS Brno - Nymburk 64:74, stav série 0:2.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 44. kolo:

Ostrava - Opava 68:61 (13:17, 23:28, 46:40)
Nejvíce bodů:
Číž 19, Muirhead 16, Beaumont 13, Zbránek 12 - Gniadek a Šiřina po 17, Sokolovský 11. Fauly: 18:24. Trestné hody: 23/14 - 13/9. Trojky: 4:8. Doskoky: 33:33.

Prostějov - Ústí nad Labem 100:69 (24:20, 48:39, 74:55)
Peterka 22, Šteffel a Slezák po 15, Marko 14, Švrdlík 10 - Laroche 20, Pecka 18, Jiřiček 8. Fauly: 15:15. Trestné hody: 15/9 - 13/10. Trojky: 15:5. Doskoky: 32:37.

Pardubice - Jindřichův Hradec 99:71 (27:14, 49:34, 76:48)
Nejvíce bodů: Příhonský 19, Bohačík 18, Půlpán 13, Sanders 12 - Robinson 16, Vošlajer 15, Autrey 13, White 10. Fauly: 20:20. Trestné hody: 24/20 - 25/18. Trojky: 9:5. Doskoky: 44:31.

Děčín - Brno 92:73 (29:16, 53:36, 67:59)
Nejvíce bodů: J. Houška 24, Vyoral 18, Bažant 14, Jelínek 11 - Šiška 21, Šmíd 17, Bennett 11. Fauly: 25:24. Trestné hody: 22/16 - 20/12. Trojky: 10:7. Doskoky: 39:34.

Svitavy - USK Praha 90:74 (25:10, 45:34, 69:54)
Nejvíce bodů: Votroubek 29, Abercrombie 24, Šotnar 17 - Nikolič 16, Štěrba a Feštr po 13, Krušič 12. Fauly: 21:20. Trestné hody: 9/5 - 16/10. Trojky: 13:8. Doskoky: 22:33.