Basketbalistky USK přehrály Handicap, Ostrava má první výhru

Praha - Basketbalistky USK Praha zdolaly ve 4. ligovém kole Handicap Brno 84:55 a ukončily jeho neporazitelnost v sezoně. Mistrovský celek se v duelu proti bývalým Žabinám nedokázal celý první poločas výrazněji odpoutat a soupeře zlomil až ve třetí čtvrtině, kterou vyhrál jednoznačně 24:5. Kromě Brňanek si první vítězství připsaly i hráčky ostravského celku SBŠ.

9.10.2016 AKTUALIZOVÁNO 9.10.2016

Ostrava - Slovanka MB 88:78Foto: DENÍK/Sonnek Pavel

Na třetím vítězství favorita se střelecky nejvíce podílela Alena Hanušová, autorka 25 bodů. "První poločas jsme hrály hlavně špatně v obraně, měly jsme málo doskoků a naopak Brno mělo hodně útočných doskoků. Ve druhém poločase jsme tyto chyby napravily. Hrály jsme hodně rychlých protiútoků, tím jsme se dostaly do náskoku a pak už jsme hrály v klidu," řekla Hanušová.

USK má stoprocentní bilanci, ale vzhledem k odloženému duelu s KP Brno vede tabulku jen virtuálně. V čele pořadí je Nymburk, protože vedle Handicapu přišel po třech výhrách o neporazitelnost i Hradec Králové. Lvice neuspěly v Brně s Královým Polem a podlehly mu 79:88, byť až po prodloužení. Brněnský celek se naopak dočkal prvního vítězství.

Východočešky měly v závěru základní hrací doby k výhře blíž, jenže v posledních třech minutách nedaly koš ze hry a ztratily pětibodové vedení. V prodloužení daly domácí hráčky prvních devět bodů, tečku za výsledkem udělala košem s faulem a proměněným trestným hodem reprezentantka Tereza Pecková, s 24 body a 11 doskoky nejlepší brněnská hráčka. V dresu soupeře měla ještě o dva body víc Kristýna Minarovičová.

První výhru v sezoně si připsal i ostravský celek SBŠ. Slovanku porazil 88:78, hostům nepomohl k úspěchu ani výkon americké opory Leah Scottové, jež nastřílela 28 bodů a doskočila devět míčů.

Basketbalová liga žen - 4. kolo:

KP Brno - Hradec Králové 88:79 po prodl. (20:20, 41:32, 55:54, 74:74)
Nejvíce bodů: Pecková 24, Remenárová 13, E. Kopecká 12, Moussaová a Solopovová po 11 - Minarovičová 26, Kuthanová 15, Effangová 10.

Ostrava - Slovanka MB 88:78 (21:13, 49:34, 72:55)
Nejvíce bodů: Wingateová 18, Kubíčková 17, Cantyová 15, Buttsová 14 - Scottová 28, Voláková 15, Wilsonová 13, Motyčáková 11.

USK Praha - Handicap Brno 84:55 (21:18, 43:35, 67:40)
Nejvíce bodů: Hanušová 25, Vyoralová 17, Karolína Elhotová 11 - Palušná 11, Švrdlíková 10, Sedláková 8.

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

V kauze Key Investments soud uložil tři až pět let vězení

Praha - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Tejc se nechce vracet k chybám, ČSSD nabídne programové priority

Praha - Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc na sobotním jednání širšího vedení strany v Praze představí konkrétní návrhy programových priorit. Řekl to dnes v Poslanecké sněmovně. V projevu se nechce příliš vracet k chybám, které podle něj strana udělala v krajských a senátních volbách, ale hledat cestu, jak zatraktivnit značku ČSSD a stranu zlepšit a modernizovat.