Basketbalistky USK i Brna zvládly generálku na Euroligu

Praha - Basketbalistky USK Praha v generálce na středeční start Evropské ligy zvítězily v domácí soutěži nad sesterským VŠ Praha 75:53. Vyhrály i třinácté utkání v sezoně a vedou tabulku. Před vstupem do evropské soutěže uspěl také IMOS Brno, který vyhrál nad DSK Basketball 77:56 a připsal si sedmé vítězství po sobě.

2.11.2013 AKTUALIZOVÁNO 3.11.2013

Basketbalistka USK Praha Eva Vítečková.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Hráčky VŠ Praha neměly proti mistryním k dispozici svou klíčovou pivotku Petru Reisingerovou, jež kvůli zranění nemohla zaútočit na střelecký rekord československého basketbalu, který drží s 6709 body Milena Jindrová. Reisingerová zaostává o pouhé tři body, tentokrát ale žádný přidat nemohla.

USK měl pod košem výraznou převahu, kterou se mu však kvůli vlastním chybám a aktivní obraně domácích nedařilo využívat podle představ. Přesto už v první čtvrtině bylo rozhodnuto. Za stavu 11:11 se Vítečková s Vaughnovou samy postaraly o šňůru 17:0, která zlomila odpor domácích.

Poté už USK hlavně šetřil síly na Euroligu. Výsledkem bylo druhé nejnižší vítězství v sezoně. Vyrovnanější zápas než VŠ sehrál s USK v tomto ročníku už jen IMOS Brno, který prohrál 48:68. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Vaughnová.

IMOS rozhodl v Nymburce zápas s DSK už v prvním poločase, po němž vedl o 21 bodů. Ve druhé polovině utkání už brněnský favorit svůj náskok nenavýšil. "Potýkáme se delší dobu s tím, že nehrajeme všechny čtvrtiny stejně. V druhé půlce vždy polevíme, což nepustí na hřiště mladší hráčky," uvedl trenér Jan Bobrovský.

Brno vstoupí do Euroligy ve středu na hřišti maďarské Šoproně, USK čeká na úvod Novi Záhřeb.