Basketbalistky utrpěly porážku s Francií

Praha - České basketbalistky ve čtvrtém přípravném utkání před evropským šampionátem podlehly Francii 60:74.

2.6.2011

Veronika Bortelová se probíjí francouzskou obranou.Foto: ČTK

Hráčky národního týmu ve čtvrtek na pražské Folimance držely s úřadujícími mistryněmi Evropy krok celý první poločas, ale ve druhé půli Francouzky rozhodly o své přesvědčivé výhře. Odveta je na programu v pátek opět na Folimance.

České vicemistryně světa, které dnes v hale sledovaly odpočívající nejlepší hráčka Evropy Hana Horáková a dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, v neděli získaly výhru nad silným Ruskem, ale dnes si další cenný skalp nepřipsaly. I když první dvě čtvrtiny se soupeřem držely krok. Ale když přišla do hry francouzská rozehrávačka Dumercová, začala se karta hned obracet na stranu hostujícího týmu.

"Neděláme z porážky tragédii, stejně jako jsme nedělali žádný obrovský úspěch z výhry nad Ruskem. Prohráli jsme se skvělým týmem, s mistrem Evropy. A s ním to někdy je možné," řekl trenér Lubor Blažek.

Ten nechal odpočívat Michaelu Zrůstovou, Terezu Peckovou a Kamilu Štěpánovou a v prvním poločase mohl být spokojen hlavně s výkonem Jany Veselé. Češky měly od začátku problémy v obraně, hlavně s přebíráním clon, ale díky solidnímu útoku se pořád s Francií střídaly ve vedení. Zlom nastal až po poločase: třetí čtvrtinu domácí prohrály poměrem 8:17 a pak už sehraného soupeře zastavit nedokázaly.

"Vstup do druhého poločasu jsme nezvládly. Takhle nesoustředěně a s tím, že se to vyhraje samo, začínat nemůžeme. Ale zase je to poučení pro příště," podotkla pivotka Ilona Burgrová, která tým dnes vedla jako kapitánka. Kdo bude oficiálním lídrem týmu i pro mistrovství, to ale zatím není rozhodnuto. Podle všeho se rozhodne mezi Burgrovou a rozehrávačkou Veronikou Bortelovou.

Francie se dál prosazovala dobrou střelbou z dálky, ale i z pod koše. Naopak Češky hledaly rytmus, v útoku se trápila i tradiční opora Eva Vítečková. Domácí hráčky se nedokázaly prosadit ani rychlým protiútokem, kterému soupeř čelil skvělým návratem do defenzivy.

Přípravné utkání basketbalistek v Praze

Česká republika - Francie 60:74 (18:17, 38:40, 46:57)
Nejvíce bodů:
Vítečková 9, Elhotová 8, Veselá 7 - Lawsonová 14, Ndongueová 12, Dumercová 11, Myemová 10. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Hošek (všichni ČR). Trestné hody: 13/9 - 14/11. Fauly: 19:16. Trojky: 3:7. Diváci: 450.

2.6.2011

Chystá se bič na soukromé lékaře

32 8

Zpátky do hospod. Lidé se vrací k točenému pivu

EET? Prázdné výlohy a strach

Po restauracích, barech a hotelech, které už mají za sebou skoro tři měsíce zkušeností, míří elektronická evidence tržeb (EET) do dalších provozoven. Od začátku letošního března čeká živnostníky podnikající v maloobchodě i velkoobchodě. Někteří jsou už teď dokonale připraveni, jiní podlehli strachu a s podnikáním raději končí.

Politolog Kubáček: Voličům hromadění postů vadí čím dál méně

Praha /ROZHVOR/ - Podle politologa Jana Kubáčka lidem kombinování funkcí příliš nevadí. Politik ale podle něj musí zůstat v kontaktu s místními problémy a tématy, jinak ho voliči potrestají.