Prostějov vyhrál v lize už poosmé za sebou. Děčín zvítězil pošesté v řadě a vybojoval jubilejní 20. vítězství v sezoně. Rozhodl ale až v poslední čtvrtině, ještě ve 34. minutě byl stav 64:64. "Mysleli jsme si, že to bude těžké utkání, a bylo extrémně těžké. Myslím, že až další průběh naší sezony docení tuto výhru, protože v Kolíně se nebude hrát jednoduše nikomu," řekl trenér Děčína Pavel Budinský.

Opava vyhrála přímý souboj o čtvrté místo v Pardubicích těsně 69:67. Do závěrečné čtvrtiny přitom šli s devítibodovým vedením domácí, nedlouho před poslední přestávkou vedli i o třináct. Slezané ale nakonec v Pardubicích napodobili říjnovou tříbodovou výhru (78:75) a porazili Beksu i ve třetím utkání v sezoně. Trojkou pět sekund před koncem se o to zasloužil Jakub Šiřina, autor 24 bodů a osmi asistencí.

"Koncovka je o štěstí, ale myslím si, že domácí se zalekli třináctibodového vedení. Mohli nás dorazit. Místo toho dal Kvapil dvě trojky a dostal nás do hry. Trojková střelba nás držela, dát celkem třináct trojek venku je dobrý," řekl opavský trenér Petr Czudek. Domácí trenér Dušan Bohunický litoval množství chyb. "Našich 26 ztrát byl klíč k tomu zápasu. Opava po nich dala 19 bodů," řekl domácí trenér.