Beachvolejbalistky zdolaly v olympijské kvalifikaci Slovensko 2:1

Stavanger (Norsko) - České plážové volejbalistky porazily v prvním kole Kontinentálního poháru ve Stavangeru Slovensko 2:1 a udržely naději na start na olympiádě. Ve čtvrtfinále se utkají se Španělskem.

22.6.2016

Sluková a HermannováFoto: ČTK

Bodovaly Sluková s Hermannovou

Vítězná země Kontinentálního poháru v kategorii mužů i žen může vyslat jednu dvojici do Ria. Druhé a třetí místo ve Stavangeru znamená postup do světového finále kvalifikace, kde se bude hrát o další dvě olympijská místa.

O oba české body se bez ztráty setu postaraly vicemistryně Evropy Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. Ty nejprve porazily dvojici Šipošová, Herelová a v rozhodujícím zápase pak i Dubovcovou a Nestarcovou, které minulý týden skončily třetí na turnaji Světového okruhu v Polsku. Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová mezitím svůj zápas se slovenskými jedničkami hladce prohrály.

Muži se v Norsku pokusí uspět ve složení Přemysl Kubala v páru s Janem Dumkem a Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem. První překážkou bude ve čtvrtek Švýcarsko.

Kontinentální pohár a zároveň olympijská kvalifikace v plážovém volejbalu ve Stavangeru (Norsko):

Ženy - 1. kolo:

ČR - Slovensko 2:1

Sluková, Hermannová - Šipošová, Herelová 2:0 (23, 16), Kolocová, Kvapilová - Dubovcová, Nestarcová 0:2 (-13, -13), Sluková, Hermannová - Dubovcová, Nestarcová 2:0 (16, 20).

Autor: Redakce / ČTK

22.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
Protesty ve Skopji skončily násilím

V makedonském parlamentu došlo k bitce, zraněno bylo minimálně deset lidí

Premiér Bohuslav Sobotka během rozhovoru Deníku.
31 12

Sobotka počká na Babišovo vysvětlení do konce dubna, pak rozhodne

Česká reprezentace na úvod porazila Finsko

Vítězstvím 3:2 nad Finskem vstoupili čeští hokejisté do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour, kterým jsou Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích. Druhý zápas odehraje náš národní tým v sobotu proti Švédsku (17).