Biker Kulhavý titul z MS v maratonu nemá, závod vzdal, Hynek čtvrtý

Kirchberg - Biker Kristián Hynek dojel na mistrovství v maratonu horských kol čtvrtý. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý závod v Kirchbergu nedokončil.

29.6.2013 AKTUALIZOVÁNO 29.6.2013

Olympijský šampion Jaroslav Kulhavý.Foto: Deník/Libor Plíhal

Z vítězství se radoval Švýcar Christoph Sauser, který byl parťákem Kulhavého na letošním ročníku vytrvalostního etapového závodu Cape Epic, jež dokázali společně vyhrát. V závodě žen skončila Tereza Huříková šestá.

Na velmi náročné trati dlouhé přes 94 kilometrů, jež zahrnovala i strmé stoupání na proslavenou sjezdovku Hahnenkamm, jel obhájce loňského bronzu Hynek zpočátku na medaili, v závěru závodu mu však došly síly. Kulhavý, jenž se na vytrvalecký šampionát připravoval jako na hlavní vrchol sezony, skončil již v první polovině závodu.

Ve finiši byl nakonec nejlepší sedmatřicetiletý Sauser. Jen o pět sekund za sebou nechal druhého Albana Lakatu z Rakouska, bronz si odveze Kolumbijec Hector Páez. Na třetí příčku ztratil Hynek přes šest minut. Druhým nejlepším českým reprezentantem byl Jan Jobánek (26.).

"Pro mě to nebyl dobrý závod… Cítil jsem se dobře, ale na této těžké trati jsem nebyl schopný udržet krok s nejlepšími jezdci," uvedl Kulhavý na sociální síti Facebook. "Zkusím to zase příště," ujistil Kulhavý.

Náladu si chce brzy spravit na dalších závodech, které ho v sezoně čekají. "Už se zase těším na cross country. Teď bude třeba dobře potrénovat a stejně tak si odpočinout," nastínil Kulhavý, jemuž udělalo dnes radost alespoň jméno vítěze, který jezdí za stejný tým Specialized Racing. "Christoph byl dnes excelentní," ocenil Kulhavý.

Huříková dojela šestá

Mezi ženami si vedla dobře Huříková, jež dokončila 85 kilometrů dlouhý závod na šestém místě poté, co se v jeho průběhu neustále posouvala pelotonem vpřed. Druhá česká zástupkyně Pavlína Šulcová dorazila do cíle na 17. příčce.

S téměř čtyřminutovým náskokem zvítězila čtyřicetiletá norská velikánka Gunn-Rita Dahleová-Flesjaaová před Britkou Sally Binghamovou, o více než sedm minut za Norkou zůstala zpět Švýcarka Esther Süssová, loni rovněž třetí. Dahleová-Flesjaaová tak vylepšila loňské stříbro a mistryní světa v maratonu se stala již popáté v kariéře.

Mistrovství světa v maratonu horských kol v Kirchbergu (Rakousko):

Muži (94 km): 1. Sauser (Švýc.) 4:30:13, 2. Lakata (Rak.) -5, 3. Páez (Kol.) -3:12, 4. Hynek (ČR) -9:30, 5. Huber (Švýc.) -9:48, 6. Ferreira (Port.) -10:25, …26. Jobánek -26:42, 28. Ulman -28:07, 35. Boudný -31:00, 44. Bubílek -35:13, Kulhavý, Novák (všichni ČR) oba nedokončili.

Ženy (85 km): 1. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) 4:35:30, 2. Binghamová (Brit.) -3:49, 3. Süssová (Švýc.) -7:19, 4. Langvadová (Dán.) -11:26, 5. Klemenčičová (Slovin.) -12:33, 6. Huříková (ČR) -12:57, …17. Šulcová (ČR) -37:12.

29.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

ČSSD bude chtít od začátku roku 2018 zvýšit minimální mzdu

Praha - ČSSD bude chtít od ledna 2018 zvýšit minimální mzdu a na rok 2018 zajistit důstojný růst platů ve veřejné sféře. Na tiskové konferenci po jednání širšího vedení strany to řekl předseda sociální demokracie a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ústřední výkonný výbor dnes za zavřenými dveřmi projednával přípravu na březnový sjezd ČSSD i obrysy nového programu.