Bikerka Nashová na úvod SP vybojovala třetí místo

Dalby Forest - Český cyklista Jaroslav Kulhavý obsadil v závodu mužů 4. místo.

25.4.2010

Česká cyklokrosařka Kateřina Hanušová-Nashová na mistrovství světa v Táboře.Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

Česká cyklistika Kateřina Nashová vstoupila do Světového poháru v Cross country horských kol třetím místem a potřetí se v elitním seriálu probojovala na stupně vítězů. V britském Dalby Forest nestačila jen na vítěznou Rusku Irinu Kalentěvovovou a druhou Američanku Willow Koerberovou.

O nejlepší výsledek v závodu mužů se postaral na 4. místě Jaroslav Kulhavý, který ztratil na stupně vítězů 14 sekund. Z vítězství se v úvodním závodu SP radoval úřadující mistr světa Švýcar Nino Schurter, který v dramatickém finiši porazil o sekundu Juliena Absolona z Francie.

Česká bikerka vybojovala bronzovou příčku o jedinou sekundu před svou kolegyní z týmu Luna Georgii Gouldovou z USA. "Byla to skvělá trať, která mi seděla. Navíc jsem dobře odstartovala a zapracovala se dopředu," řekla serveru mtbs.cz.

Dvaatřicetiletá rodačka z Prachatic, která žije v USA, třetím místem vyrovnala své dosavadní maximum v seriálu SP horských kol. Loni byla třetí v Mont-Saint-Anne a předloni v Bromontu.

„Jely mi skvěle nohy a navíc jsme si i trochu pomáhaly s holkama v rámci týmu. Ke konci už to bylo na krev, ale jsem moc spokojená, protože to byl letos můj druhý závod,“ těšilo Nashovou.

V Dalby Forest startovala z českých reprezentantek i Tereza Huříková. Té se však úvodní závod nevydařil a obsadila 45. místo.

První závod Světového poháru horských kol v cross country:

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:54:52, 2. Absalon (Fr.) -1, 3. Stander (JAR) -14, 4. Kulhavý (ČR) -28, 5. Näf (Švýc.) -41, 6. Fumic (Něm.) -52, …25. Škarnitzl -4:45, 48. Ulman -8:14, 72. Spěšný (všichni ČR) -11:04.

Ženy:
1. Kalentěvová (Rus.) 1:54:57, 2. Koerberová (USA) -11, 3. Nashová (ČR) -28, 4. Gouldová (USA) -29, 5. Bressetová (Fr.) -53, 6. Pendrelová (Kan.) -57, …45. Huříková -11:29, 72. Veselá (obě ČR) -20:56.

Junioři: 1. Van der Heijden (Niz.) 1:18:26, …21. Doležal -10:28, 22. Ostádal (oba ČR) -11:41.

Rajtoralovi chyběla rodina, shodli se hráči. Má pozitivní vliv, říká Hašek

Co třeba vzpomínka na to, jak František Rajtoral na Schalke nádhernou brankou vynutil pro Plzeň prodloužení nervydrásajícího fotbalového poháru? Pro fanoušky kulatého nesmyslu hřejivá vzpomínka na jedno z nejpěknějších období světlovlasého kluka z Příbrami, který si v neděli vzal život.

Kmoníček se setkal s Trumpem. Předal mu pověřovací listiny

Nový český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček se setkal s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Předal mu pověřovací listiny. Kmoníček to uvedl na svém twitterovém účtu.

Le Penová odstoupí z čela Národní fronty. Dočasně?

Kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová nepovede Národní frontu. Uvedla to jen den poté, co postoupila do druhého kola voleb, ve kterém se utká s centralistou Emmanuelem Macronem.