NBA: Boston rozdrtil Chicago a v sérii už vede

Chicago - V prvním kole play off NBA poprvé zaváhali basketbalisté Los Angeles Lakers.

24.4.2009

K tahounům Bostonu patřil Rajon Rondo (vpravo). Foto: REUTERS/John Gress

Karta se začíná obracet. Basketbalisté Bostonu po úvodním překvapivém nezdaru vyhráli nad Chicagem podruhé za sebou a v prvním kole play off už opět drží otěže série pevně v rukou.

V noci na pátek českého času uspěli obhájci titulu poprvé i na palubovce soupeře.

Ta tam byla nervozita z úvodního duelu. Bostonští svého soka přehrávali od úvodních minut.

"Jsem z naší hry nadšený," neskrýval spokojenost kouč Doc Rivers. Jeho svěřenci vedli už po poločase rozdílem dvaadvaceti bodů a pohodlné vedení s přehledem uhlídali až do závěrečné sirény.

V dresu vítězů se činili především Paul Pierce a Rajon Rondo. První byl s 24 body nejlepším střelcem, druhý přidal dvacet bodů a jedenáct doskoků.

"Víme na co máme. A dnes jsme to ukázali. Přesně takhle chceme hrát," pochvaloval si Pierce.

Stav 2:1 na zápasy platí i pro sérii Los Angeles Lakers s Utahem Jazz. Bryant a spol. totiž na půdě soupeře napoprvé neuspěli.

Zápas přitom měli skvěle rozehraný. Před začátkem poslední čtvrtiny měli k dobru osm bodů, závěr ale zcela ovládli domácí Jazzmani. Náskok soupeře smazali a dvě sekundy před koncem rozhodl o jejich výhře Williams.