Basketbalisté Bostonu Celtics vyhráli i druhé utkání prvního kola play off NBA na domácí půdě, když porazili New York Knicks 96:93. Vedení 2:0 v sérii získal i Dallas, který si doma poradil s Portlandem 101:89. Orlando pak po dalším mimořádném výkonu Dwighta Howarda a vítězství 88:82 srovnalo sérii s Atlantou na 1:1.

Hvězdou Bostonu se stal Rajon Rando s 30 body. Paul Pierce přidal 20 bodů a hlavně jejich zásluhou Celtics udolali oslabený New York. V dresu Knicks nenastoupil zkušený rozehrávač Chauncey Billups, který se zranil v prvním utkání série. Navíc ve druhé půli úterního duelu už nehrál ani Amaré Stoudemire, který měl problém se zády.

"Vyhráli jsme, to je tak všechno. Oni neměli Billupse, pak ani Stoudemira, ale pořád bojovali. Dnes jsme měli hodně štěstí, že jsme zvítězili," uvědomoval si po zápase trenér Bostonu Doc Rivers.

Hosty držel ve hře Carmelo Anthony. Ten si 42 body vyrovnal osobní rekord z play off, navíc doskočil i 17 míčů. New York už prohrával ve třetí čtvrtině o 11 bodů, ale Anthony nastřílel 13 bodů v řadě a vrátil svůj tým do vedení. Vítězný koš ale trefil 12 sekund před koncem Kevin Garnett, který navíc vzápětí na druhé straně dokázal vybojovat míč.

Orlando se stejně jako v prvním duelu opíralo o skvělý výkon Howarda a tentokráte to již vedlo k vítězství. Nejlepší obránce sezony v utkání ani jednou nestřídal a k 33 bodům přidal 19 doskoků. "Jak říkám všem, spát budu, když umřu. Až tehdy si odpočinu. Ale dokud jsem živý, tak musím do všeho naplno. Když budu muset hrát 48 minut, tak prostě budu hrát 48 minut. Od toho jsou tu ty energetické nápoje," uvedl po zápase Howard.

1. kolo play off NBA

Východní konference - 2. zápasy

Boston - New York 96:93 (stav série 2:0), Orlando - Atlanta 88:82 (stav série 1:1).