Brilantní Wade dotáhl Miami k dramatické výhře

Miami – Dwyane Wade nastřílel vzápase proti Utahu 50 bodů, Heat vyhráli ve třetím prodloužení.

15.3.2009

Dwyane Wade z Miami v zápase proti Torontu.Foto: REUTERS/Hans Deryk

Kdo si koupil v sobotu odpoledne lístek na zápas zámořské NBA mezi basketbalisty Miami a Utahu, rozhodně nemusel své investice litovat.

Basketbalisté obou celků totiž předvedli nevídané drama, jež nakonec muselo rozlousknout až třetí prodloužení. Po něm se z výhry s nepříliš obvyklým skóre 140:129 radovali domácí Heat.

Ústřední postavou zápasu nebyl nikdo jiný Dwyane Wade, tradičně nejzářivější hvězda domácích. Ten v sobotu zatížil konto hostujících Jazz plnými padesáti body a v tabulce střelců soutěže mu stále patří první místo před LeBronem Jamesem a Kobe Bryantem.

„Jen další den v práci,“ suše okomentoval Wade svůj brilantní výkon. Na palubovce strávil pro něj rekordních 52 a půl minuty, zaznamenal také deset doskoků a devět asistencí a především překonal Alonzo Mourninga jako nejlepšího střelce Miami v historii klubu.

Jak je ale vidno z konečného výsledku, Utah nebyl Wadeově partě zrovna odevzdaným soupeřem. Tým kolem Derona Williamse (ten si v utkání připsal 30 bodů a 13 asistencí) dokonce dvakrát sahal po vítězství. Vždy mu vyklouzlo z ruky.

Ještě minutu před koncem normální hrací doby vedli Jazz o sedm bodů, Heat ale jejich náskok dokázali smazat. Podruhé mohli basketbalisté Utahu vyrvat domácím výhru během prvního prodloužení, kdy se jim podařilo vstřelit osm bodů v řadě. Miami pokaždé srovnalo.

„Velmi názorně jsme předvedli, jak ztratit basketbalový zápas,“ vztekal se po utkání Williams. „Faulovat, když se nám to opravdu nehodí, za každou cenu střílet v situacích, kdy bychom místo střelby měli radši hlídat čas. To fakt nebylo moc chytré,“ shrnul chyby svého týmu.

Williams 3,4 vteřiny před koncem druhého prodloužení svým košem na poslední chvíli vyrovnal a vynutil si třetí pokračování, v tom už však hráči Heat jasně dominovali. Vyhráli třetí prodloužení 15:4 a diváci v hale propukli v jásot.

Miami se nyní nachází na pátém místě v tabulce Východní konference a play off se zdá být zajištěné. To Utah ještě nic jistého nemá. Na Západě mu patří sedmá příčka a zezadu se na něj tlačí Dallas a Phoenix.

Miami - Utah 140:129 po 3. prodl., Chicago - New Orleans 97:79, Denver – Los Angeles Clippers 107:94, Houston - San Antonio 85:88, Minnesota - Charlotte 108:100, Phoenix - Oklahoma City 106:95.

Autor: Vojtěch Žižka

15.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Daňové úlevy: odběr krve tři tisíce korun, za registraci nic

19

Ovlivní Trump byznys s českým chmelem v USA?

Boxer míchá bitvou o palác

INFOGRAFIKA - Ještě před pár měsíci poměrně populární francouzský premiér Manuel Valls dostal tento víkend pořádný políček. V prvním kole socialistických primárek skončil překvapivě až druhý za svým vyzývatelem Benoitem Hamonem.