Brnu i USK chybí k semifinále jedna výhra

Praha - Basketbalistky USK Praha si poradily s Vary 67:42, brněnské hráčky porazily Hradec 76:56.

30.3.2011

Basketbalistky USK se radují z vítězství.Foto: Deník/Jan Jelínek

Po jednoznačných úterních výhrách a stovkových přídělech měly basketbalistky USK Praha a Friska Brno v druhých zápasech čtvrtfinále ligového play off se svými soupeřkami mnohem více práce. Favorizované celky doma nicméně opět poměrně snadno uspěly: vysokoškolačky porazily Karlovy Vary 67:42, brněnské vítězky základní části zdolaly Hradec Králové 76:56 a také jim chybí k postupu do semifinále jediná výhra.

Pražanky byly precizní v obraně, soupeřky z Karlových Varů deptaly perfektní defenzivou už od začátku utkání. V prvních pěti minutách daly hostující hráčky jen tři body. Vrchol útočného zmaru pak karlovarské basketbalistky předvedly v druhé čtvrtině, v níž vstřelily pouhé dva body.

O výsledku bylo brzy rozhodnuto, a tak favoritky nezastavilo ani citelné polevení v druhém poločase. Třetí část hry vyhrály Pražanky o jediný koš a závěrečnou čtvrtinu dokonce prohrály. I tak se radovaly z vítězství o pětadvacet bodů.

Hradecké basketbalistky slibovaly před cestou do Brna, že se aspiranta na titul nezaleknou, přesto prohrály úterní souboj o propastných 57 bodů. V odvetě byly mnohem kousavější, stejně jako hráčkám z Karlových Varů jim navíc pomohla bohorovnost domácích.

Hradec vyhrál třetí desetiminutovku a snížil rozdíl skóre na 12 bodů, závěr však domácí hráčky bez potíží zvládly. "Oproti úvodnímu zápasu nám chyběla větší koncentrovanost a také jsme více chybovali v obraně. Hradec měl největší oporu v dobré podkošové práci Hartigové," poznamenal kouč Brňanek Jan Bobrovský.

Mečbol si zajistila i Slovanka

Stejně jako Frisku Brno a USK Praha se daří také Slovance, která po domácích zápasech vede v sérii se Strakonicemi 2:0. Dnes nepomohl hostujícímu týmu ani nevšední střelecký výkon Johnové, která nasázela dvaatřicet bodů. Slovanka dokázala otočit duel v poslední čtvrtině, do níž Strakonice vstoupily s náskokem deseti bodů. Přesto středočeský celek vyhrál 72:68.

Třetí duely těchto čtvrtfinálových sérií jsou na programu v sobotu. V Hradci Králové se hraje od 16 hodin, ve Strakonicích od 17, v Karlových Varech od 17:30.

Do poslední čtvrtfinálové série vstoupila lépe Kara Trutnov, která doma v prvním utkání přehrála Valosun Brno 70:64. Druhý souboj se hraje v Trutnově ve čtvrtek od 18 hodin.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistek:

2. zápasy:

USK Praha - Karlovy Vary 67:42 (25:12, 37:14, 53:27)
Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 18, Elhotová 12, Maltsiová 10 - Eisnerová 9, Magerčiaková a Větrovcová po 8. Stav série: 2:0.

Frisco Brno - Hradec Králové 76:56 (22:16, 39:22, 56:44)
Nejvíce bodů: Eldebrinková 24, Hejdová a Halvarssonová po 14, Fordová 11 - Hartigová 17, Ovsíková 9, Bartáková 8. Stav série: 2:0.

Slovanka MB - Strakonice 72:68 (13:18, 26:36, 46:56)
Nejvíce bodů: L. Šípová 18, Novotná 11, Vodrážková 10 - Johnová 32, Reisingerová 15, Škrabalová 6. Stav série: 2:0.

1. zápas:

Trutnov - Valosun Brno 70:64 (26:17, 50:41, 58:55)
Nejvíce bodů: Šnajdrová a Mišurová po 17, Nováková 14, Hindráková 10 - Zrůstová 13, Mračnová a Večeřová po 12, Mrhálková 11.

30.3.2011

V Číně sesuv půdy zavalil vesnici.
4

V čínské vesnici došlo k masivnímu sesuvu půdy, pohřbil přes sto lidí

Statisíce muslimů na prostranství kolem Velké mešity v saúdskoarabském svatém městě Mekka

Saudská Arábie zmařila teroristický útok v Mekce. Jeden z útočníků se odpálil

Balík vám nově vydají v balíkovně. Bez fronty i občanky

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Česká pošta chce od prázdnin rozšířit služby. Zatímco počet odeslaných dopisů v posledních letech klesá, objem poslaných balíků naopak roste. Pošťáci proto rozšíří své balíkové služby, vstříc klientům ale chce jít pošta i s datovými schránkami.

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.

Komentář Vojtěcha Žižky: Krizi sportu nesvádějme jen na peníze

Před lety patřívalo k oblíbeným kejklům sportovní redakce ČT vyplnit každou volnou chvilku ve vysílání jímavým sestřihem toho či onoho sportovního úspěchu. Ať už šlo o triumf tuzemských hokejistů nebo třeba fotbalistů, recept byl vždycky stejný.

Trump zpochybnil neutralitu vyšetřovatele, který prověřuje ruský vliv ve volbách

Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je Robert Mueller zaujatý. Mueller má za úkol vyšetřit ruské vměšování do loňských prezidentských voleb v USA. Trump tvrdí, že Muellera pojí přátelství s odvolaným šéfem FBI.