Brnu i USK chybí k semifinále jedna výhra

Praha - Basketbalistky USK Praha si poradily s Vary 67:42, brněnské hráčky porazily Hradec 76:56.

30.3.2011

Basketbalistky USK se radují z vítězství.Foto: Deník/Jan Jelínek

Po jednoznačných úterních výhrách a stovkových přídělech měly basketbalistky USK Praha a Friska Brno v druhých zápasech čtvrtfinále ligového play off se svými soupeřkami mnohem více práce. Favorizované celky doma nicméně opět poměrně snadno uspěly: vysokoškolačky porazily Karlovy Vary 67:42, brněnské vítězky základní části zdolaly Hradec Králové 76:56 a také jim chybí k postupu do semifinále jediná výhra.

Pražanky byly precizní v obraně, soupeřky z Karlových Varů deptaly perfektní defenzivou už od začátku utkání. V prvních pěti minutách daly hostující hráčky jen tři body. Vrchol útočného zmaru pak karlovarské basketbalistky předvedly v druhé čtvrtině, v níž vstřelily pouhé dva body.

O výsledku bylo brzy rozhodnuto, a tak favoritky nezastavilo ani citelné polevení v druhém poločase. Třetí část hry vyhrály Pražanky o jediný koš a závěrečnou čtvrtinu dokonce prohrály. I tak se radovaly z vítězství o pětadvacet bodů.

Hradecké basketbalistky slibovaly před cestou do Brna, že se aspiranta na titul nezaleknou, přesto prohrály úterní souboj o propastných 57 bodů. V odvetě byly mnohem kousavější, stejně jako hráčkám z Karlových Varů jim navíc pomohla bohorovnost domácích.

Hradec vyhrál třetí desetiminutovku a snížil rozdíl skóre na 12 bodů, závěr však domácí hráčky bez potíží zvládly. "Oproti úvodnímu zápasu nám chyběla větší koncentrovanost a také jsme více chybovali v obraně. Hradec měl největší oporu v dobré podkošové práci Hartigové," poznamenal kouč Brňanek Jan Bobrovský.

Mečbol si zajistila i Slovanka

Stejně jako Frisku Brno a USK Praha se daří také Slovance, která po domácích zápasech vede v sérii se Strakonicemi 2:0. Dnes nepomohl hostujícímu týmu ani nevšední střelecký výkon Johnové, která nasázela dvaatřicet bodů. Slovanka dokázala otočit duel v poslední čtvrtině, do níž Strakonice vstoupily s náskokem deseti bodů. Přesto středočeský celek vyhrál 72:68.

Třetí duely těchto čtvrtfinálových sérií jsou na programu v sobotu. V Hradci Králové se hraje od 16 hodin, ve Strakonicích od 17, v Karlových Varech od 17:30.

Do poslední čtvrtfinálové série vstoupila lépe Kara Trutnov, která doma v prvním utkání přehrála Valosun Brno 70:64. Druhý souboj se hraje v Trutnově ve čtvrtek od 18 hodin.

Čtvrtfinále play off ligy basketbalistek:

2. zápasy:

USK Praha - Karlovy Vary 67:42 (25:12, 37:14, 53:27)
Nejvíce bodů: Miltonová-Jonesová 18, Elhotová 12, Maltsiová 10 - Eisnerová 9, Magerčiaková a Větrovcová po 8. Stav série: 2:0.

Frisco Brno - Hradec Králové 76:56 (22:16, 39:22, 56:44)
Nejvíce bodů: Eldebrinková 24, Hejdová a Halvarssonová po 14, Fordová 11 - Hartigová 17, Ovsíková 9, Bartáková 8. Stav série: 2:0.

Slovanka MB - Strakonice 72:68 (13:18, 26:36, 46:56)
Nejvíce bodů: L. Šípová 18, Novotná 11, Vodrážková 10 - Johnová 32, Reisingerová 15, Škrabalová 6. Stav série: 2:0.

1. zápas:

Trutnov - Valosun Brno 70:64 (26:17, 50:41, 58:55)
Nejvíce bodů: Šnajdrová a Mišurová po 17, Nováková 14, Hindráková 10 - Zrůstová 13, Mračnová a Večeřová po 12, Mrhálková 11.

30.3.2011

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.