Bronz pro české bikery. Kulhavý předvedl na MS skvělou stíhací jízdu

Hafjell - Čeští bikeři získali na mistrovství světa horských kol v Norsku první medaili. Štafeta ve složení Kryštof Bogar, Jan Rajchart, Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý dojela v dnešním závodě disciplíny cross country třetí za vítěznou Francií a druhým Švýcarskem.

3.9.2014 AKTUALIZOVÁNO 3.9.2014

Jaroslav KulhavýFoto: Deník/František Bílek

"Vynikající, strašně jsem si medaili přál, ale popravdě jsem v ni moc nevěřil. Ani jsem nebral z baráku vlajku, nechtěl jsem to zakřiknout," řekl serveru mtbs.cz šťastný kouč Viktor Zapletal.

V sestavě českého kvarteta došlo oproti loňsku, kdy v jihoafrickém Pietermaritzburgu závod nedokončilo, k jediné změně. Na pozici muže do 23 let byl tentokrát Bogar místo Jana Nesvadby, který povýšil do kategorie elite. Právě Bogar závod na necelých 17 kilometrech rozjížděl a Rajchartovi předával až jako patnáctý.

To však i proto, že některé týmy zvolily jinou taktiku a své elitní závodníky nasadily hned na startu. Češi se tak museli za medailí postupně prokousávat, přičemž Rajchart posunul štafetu o dvě příčky vpřed a Nash předávala už jako sedmá.

"Holky vystřelily strašně rychle, já věděla, že nesmím panikařit a jet svoje. Začátek byl strašně těžkej, druhá polovina okruhu byla super," pochvalovala si Nash.

O posun na bronzovou pozici se pak zasloužil skvělou jízdou olympijský šampion z Londýna Kulhavý.  Podobně vytáhl nahoru Švýcary, kteří dorazili do cíle o deset vteřin dříve, Nino Schurter. "Myslím, že líp už jsem to zajet nemohl, kousek přede mnou byl Nino, ale nešel sjet," podotkla česká hvězda.

Nejlépe vyšel závod loni stříbrným Francouzům, kteří byli od první předávky nejhůře pátí. Jordan Sarrou, Hugo Pigeon, Pauline Ferrandová-Prevotová a Maxime Marrote zvládli trať za 52 minut a dvě vteřiny a zvítězili s velkým náskokem 45 sekund před Švýcary.

Česká výprava je tak na tom již po druhém soutěžním dnu šampionátu lépe než loni, kdy z JAR odjela bez medaile.

Mistrovství světa horských kol v Hafjellu (Norsko):

Cross country:
Štafety (16,8 km): 1. Francie (Sarrou, Pigeon, Ferrandová-Prevotová, Marrote) 52:02, 2. Švýcarsko (Frischknecht, Colombo, Neffová, Schurter) -45, 3. ČR (Bogar, Rajchart, Nash, Kulhavý) -55, 4. USA -1:25, 5. Německo -1:31, 6. Austrálie -1:36.

3.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.