Volejbalisté Zlína po delší době podali opět sympatický výkon, přesto podruhé v řadě nebodovali. V dnešním 18. kole extraligy prohráli s dosud neporaženými Českými Budějovicemi. Favorit a účastník Ligy mistrů po rozpačitém úvodu nakonec zvítězil za 104 minut 3:1.

Volejbalisté zlínské Fatry v předchozím vzájemném měření sil na půdě Jihostroje vedli už 2:0, přesto prohráli 2:3. Na domácí palubovce předvedli opět odvážný výkon a první sadu ovládli nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Budějovičtí předvedli na úvod řadu chyb v útoku, hodně kazili podání. Naopak Zlín servíroval na jistotu a po třiceti minutách hry vedl 1:0.

Budějovičtí pak ale přidali v nasazení a agresivitě, těžili především z přesných útoků Smrčka se střídajícím Novotným, a další dvě sady získali shodně 25:21.

V posledním čtvrtém setu již hráči Jihostroje zvítězili daleko přesvědčivěji 25:19. „Na Budějovice jsme byli velice dobře připravení a prohra samozřejmě mrzí. Cítili jsme, že dnes bychom mohli zápas dotáhnout do tie-breaku, ale bohužel se nám to nepovedlo. Každopádně se nemáme za co stydět, bojovali jsme s favoritem až do konce,“ řeklo slovenské libero Zlína Dominik Mračko.

Uniqa extraliga volejbalistů - 18. kolo:

Zlín - České Budějovice 1:3 (23, -21, -21, -19), Benátky nad Jizerou - Liberec 2:3 (-21, 21, -25, 19, -10), Havířov - ČZU Praha 3:1 (-23, 17, 22, 13).

1. České Budějovice 17 13 4 0 0 51:10 1454:1177 47
2. Liberec 17 12 4 0 1 48:15 1481:1242 44
3. Ostrava 15 11 0 2 2 37:15 1238:1104 35
4. Příbram 16 9 1 3 3 37:25 1422:1334 32
5. ČZU Praha 17 7 0 1 9 29:34 1386:1439 22
6. Ústí nad Labem 16 5 3 0 8 28:31 1306:1330 21
7. Benátky nad Jizerou 16 5 1 3 7 29:33 1370:1377 20
8. Zlín 16 5 0 4 7 28:36 1421:1447 19