Bulls sice vstoupili do play off vítězně, zranil se jim ale lídr Rose

New York - Vítězové základní části NBA Chicago Bulls vstoupili úspěšně do play off, ale výhra 103:91 nad Philadelphií pro ně měla hořkosladkou příchuť. V zápase si totiž poranil koleno Derrick Rose a pro hvězdu týmu a loňského nejužitečnějšího hráče ligy skončila sezona.

29.4.2012

Basketbalista Chicaga Derrick Rose.Foto: ČTK/AP/Charles Rex Arbogast

Rose, který z různých zdravotních důvodů zmeškal v průběhu sezony dalších 27 zápasů, se bez cizího zavinění zranil 90 sekund před koncem zápasu, ve kterém byl s 23 body nejlepším střelcem a jen jedna asistence a jeden doskok mu chyběly k završení triple doublu. Vyšetření odhalilo v levém koleně přetržený přední zkřížený vaz.

Naděje Bulls na zisk titulu po ztrátě hlavní hvězdy poklesly, nicméně tým už v sezoně ukázal, že si i bez Rose dokáže poradit. Z 27 zápasů, ve kterých loňský majitel ocenění MVP chyběl, vyhráli "Býci" osmnáct. "Jsme tým. Společně bráníme i doskakujeme. Chceme Derricka (Rose) na hřišti, ale víme, že jsme schopni hrát i bez něho," řekl za mužstvo Joakim Noah.

Druhý celek Východní konference Miami uštědřil lekci sedmému New Yorku. Ještě v polovině druhé čtvrtiny Knicks prohrávali pouze 29:30, ale poté Miami předvedlo na play off nevídanou šňůru 32:4 a bylo po zápase. Domácí vyhráli jasně 100:67, LeBron James k tomu pomohl 32 body.

Domácí prostředí naopak nevyužila Indiana a prohrála s Orlandem 77:81. V Západní konferenci Oklahoma vydřela vítězství 99:98 nad obhájci titulu z Dallasu. Hrdinou domácích byl Kevin Durant, který trefil vítěznou střelu vteřinu a půl před koncem. Dallas ještě dvě a půl minuty před koncem vedl o sedm bodů.

Východní konference - 1. zápasy

Chicago - Philadelphia 103:91, Miami - New York 100:67, Indiana - Orlando 77:81.

AUTOMIX.CZ

Takto by mohla vypadat Škoda Kodiaq Coupé RS. A co říkáte na Karoq Coupé?

Česká automobilka Škoda se chce v nejbližší době víc soustředit na vozy typu SUV. Je to logické, zákazníci o ně mají čím dál větší zájem. Jednou z možností, jak by mladoboleslavská značka mohla svou nabídku "esúvéček" a crossoverů v budoucnu rozšířit, je třeba i uvedení nových kupé-SUV.

Mořský gigant přistál u Austrálie. Největší loď světa měří skoro 500 metrů

/VIDEO/ Největší plavidlo světa, plovoucí stanice společnosti Shell na těžbu a zkapalňování zemního plynu, dorazilo z doků v Jižní Koreji k břehům Austrálie. Po prvním vyplutí na moře zakotvilo na místě, kde bude postupně uvedeno do provozu. Posádka má speciální námořní školení pro navigaci letadel.

Potvrzeno! Francii postihla katastrofální neúroda vinných hroznů

Když na jaře varovali francouzští vinaři, že silné mrazy zničily jejich celoroční snažení, mnozí doufali, že se réva nakonec vzpamatuje. Bohužel, černé předpovědi se vyplnily.

V bankomatech je Windows XP, lze ho ovládnout během minuty

Ke každému bankomatu se dá jednoduše připojit USB kabelem, peníze pak lze ukrást během minuty. Několika zlodějíčkům v Asii se tak před časem podařilo jednoduše vybrat peníze. Experti vysvětlují, jak jsou bankomaty málo zabezpečené.